تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
خرید بک لینک قوی
بک لینک ارزان
کوچینگ
نرم افزار حسابداری
بلیط ارمنستان
تراورتن
تور مالزی
آموزش ارز دیجیتال
نالین
بهترین قالب شرکتی
ایده کسب و کار اینترنتی
بهترین قالب شخصی
ساخت ایمیل سازمانی


neuroncrm - CRM یا ایمیل مارکتینگ؟ s

neuroncrm - CRM یا ایمیل مارکتینگ؟

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 41
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 40
» بازديد سال : 40
» بازديد کل : 40
» اعضا : 0
» مطالب : 48

CRM یا ایمیل مارکتینگ؟


تاریخ انتشار پست : 1401/3/11 بازدید : 1

هنگامی‌که به گسترش کسب‌وکار خود فکر می‌کنید و اینکه چگونه بازاریابی و ارتباطات خود را افزایش دهید، راه‌ها و ابزارهای زیادی به ذهن شما می‌رسد که باید با هوشیاری بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. سی آر ام و بازاریابی ایمیلی از محبوب‌ترین روش‌های هستند.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.

80 درصد از مشاغل کوچک به بازاریابی ایمیلی برای جذب مشتری وابسته‌اند، خیلی‌ها به مقایسه این دو با یکدیگر می‌پردازند تا یکی را انتخاب کنند اما اگر بر موضوع دقیق شویم متوجه می‌شویم که می‌توانیم با انتخاب CRM هم از مزیت‌های سی آر ام استفاده کرده و هم ابزار ایمیل مارکتینگ در دسترس باشد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از سی ار ام است.

حال برای آنکه تفاوت این دو نرم‌افزار را بدانیم و دچار سردرگمی نشویم، جزئیات را بررسی می‌کنیم.

CRM باهدف راحت‌تر کردن و دقیق‌تر کردن مدیریت و بهبود روابط شما با مشتریان مطرح‌شده است.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از نرم افزار سی ار ام است.

با استفاده از اتوماسیون سی آر ام می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی ایجاد کنید، اطلاعات مشتریان را داشته باشید و مشتریان اصلی خود را شناسایی و ذخیره کنید، فرصت‌های فروش بیشتر در کسب‌وکار خود را پیدا کنید و تمامی امکانات و تعاملاتی که با مشتری داشته‌اید را پیگیری کنید.

همه این ابزارها برای کمک به بهبود عملکرد شما و ارتباط بیشتر و بهتر با مشتری و تصمیم‌گیری‌های بازاریابی دقیق‌تر ایجادشده است.

ایمیل مارکتینگ عمدتاً برای به وجود آوردن پایگاه داده‌ای از ایمیل‌ها و لیدها، راه‌اندازی کمپین‌های ایمیلی باهدف افزایش فروش است.

جالب است که بدانید خیلی از بازاریابان موفق از ایمیل‌ها و کمپین‌های ایمیلی برای به وجود آوردن سرنخ‌ها در CRM استفاده می‌کنند!

تفاوت ایمیل مارکتینگ و سی آر ام در چیست؟

بازاریابی ایمیلی و CRM در تجارت و بازاریابی کسب‌وکار باهم همسو هستند، اما در اصل موضوع تفاوت‌هایی هم دارند.

تفاوت مهم واصلی این است که CRM در مدیریت نحوه ارتباط شما با مشتری توجه می‌کند، درحالی‌که ایمیل مارکتینگ یک نرم‌افزار بازاریابی خودکار است و به شما به رسید به مشتریان از طریقی بهینه‌تر کمک می‌کند، درواقع می‌توان این‌گونه گفت که ایمیل مارکتینگ ابزاری است که کمک می‌کند تا اطلاعات مشتریان به پایگاه داده CRM شما برسد تا از آن استفاده کرده و با مشتریان در ارتباط باشید.

در اینجا منظور ما از بازاریابی خودکار، درواقع مراحلی است که مشتری از ابتدا با او ارتباط گرفته می‌شود تا مرحله‌ای که او به مشتری تبدیل می‌شود یعنی محصول یا خدمات و یا سرویسی به او فروخته می‌شود.

مزیت‌های CRM و Email Marketing

مزایای CRM

اتوماسیون کردن کارها

برای جلب رضایت مشتری کارهای زیادی است که باید صورت بگیرد و فقط جذب آن‌ها کافی نخواهد بود.

ارسال انواع گزارش‌ها، کارهای خرد، ارتباط‌گیری با مشتری، پر کردن فرم‌ها و خیلی کارهای دیگر که ابزارهای CRM آن‌ها را ارائه می‌دهند و خیلی از آن‌ها را به‌صورت روتین به‌صورت خودکار انجام می‌دهند.

این ابزارها و اتوماسیون شد باعث می‌شود که خیلی از کارهای کمک به مشتری به‌صورت اتوماتیک توسط CRM انجام شود و شما وقت خود را بیشتر به جذب مشتری اختصاص دهید.

گزارش دهی، بررسی، آمار و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها

گزارش دهی و پیگیری گزارش‌ها برای بسیاری از مشاغل به‌خصوص مشاغل بزرگ بسیار کار دشواری است، این گزارش‌ها استفاده بسیاری برای فروش بیشتر و مشخص شدن اهداف بازاریابی سازمان می‌شود.CRM با پایگاه داده‌ای که دارد همه‌ی اطلاعات را یکجا جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کند و در هر زمان و به‌صورت پیوسته و قابل‌دسترس به شما گزارش می‌دهد و این کار را برای شما آسان‌تر می‌کند.

اطلاعات کامل‌تر

اطلاعات سازمانی شما و اطلاعات مشتریان شما اگر درجایی ثبت و ذخیره و مستند شوند و بعد بر روی آن‌ها تجزیه‌وتحلیل صورت گیرد باعث می‌شود که تعاملات راحت‌تر و بهتر و بیشتری با مشتریان داشته باشید.

این کار به شما کمک می‌کند تا مشتریان و کاربران خود را بیشتر بشناسید و بتوانید راه‌های بهتری برای رفع نیازها و مشکلات آن‌ها ارائه دهید.

با CRM این فرآیندها و جمع‌آوری‌ها به‌جای روش دستی و سنتی نیز به‌صورت دیجیتالی و مدرن و خودکار صورت می‌گیرد.

مزیت‌های بازاریابی ایمیلی

فهرستی از ایمیل‌های در دسترس

عمومی‌ترین و مشخص‌ترین مزیت ایمیل مارکتینگ ایجاد لیست یا پایگاه داده‌ای از ایمیل‌های مشتریان است. هدف از این لیست تبدیل مشتریان به فروش است.

ارتباط با مخاطبان

یکی از اتفاقات بدی که ممکن است رخ دهد ایجاد ارتباط و کانال‌های ارتباطی با مخاطبان اشتباه است، با ایمیل مارکتینگ می‌توانید مخاطبان هدف را ارزیابی کنید و آن‌ها را بشناسید.

صرفه‌جویی در هزینه‌های تبلیغاتی

84 درصد از بازاریابان B2B موافق هستند که ایمیل مارکتینگ و استفاده از فهرست‌های ایمیلی برای ارتباط با مشتریان یکی از بهترین راه‌های رایگان و طبیعی است.

شما به‌راحتی با استفاده از فرم‌ها قابل پر کردن، نظرسنجی ها و کمپین ها می‌توانید این فهرستی از ایمیل‌ها را به دست آورید و بعد به‌راحتی از آن استفاده کنید.

CRM و ایمیل مارکتینگ چگونه به کمک بازاریابی می‌آیند؟

نرم‌افزار سی آر ام نقش گسترده‌ای را در برنامه‌های بازاریابی ایفا می‌کنند. این کمک پس از نظارت و بررسی فعالیت‌های مشتریان و طریقه تعاملات آن‌ها مشاغل مثل فرم‌ها، وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی باعث تولید لید ها یا سرنخ‌ها می‌شوند.

که شما با پیگیری این مخاطبان یا سرنخ‌ها فروش و بازاریابی خود را کنترل می‌کنید.

اما بازاریابی ایمیلی چگونه است؟

شما با استفاده از امیل مارکتینگ می‌توانید مشتریان و مخاطبان هدف کسل و کارتان را شناسایی کنید، این مهم به شما برای تبلیغ محصول درست و تعیین استراتژیک بازاریابی کمک مستقیم می‌کند.

ابزارهای بازاریابی ایمیلی در CRM

شما به ویژگی‌های ابزارهای ایمیل مارکتینگ نیاز دارید تا بتوانید به‌طور مستقیم مخاطبان ایمیلی را به لید یا سرنخ تبدیل کنید.

رهبری و مدیریت

این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا مشتریانی را که قبلاً از شما خریدی کرده‌اند و یا به محصولات شما علاقه‌ای نشان داده‌اند شناسایی کنید.

ترکیب ابزارها

یک از کارهایی که بسیار از گروه‌ها و استفاده‌کننده‌های سی آر ام می‌خواهند صورت دهند، ادغام ابزارهای CRM با ابزارهای بازاریابی ایمیلی است، این سی آر ام با خیلی از ابزارهای مثل: Get Response, Send X, Aweber نیز قابلیت ترکیب و همگان سازی دارد.

مدیریت تماس

یکی از ویژگی‌های اصلی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری CRM قابلیت مدیریت تماس‌ها است. این سیستم به شما امکان می‌دهد تا آدرس‌های شبکه‌ای اجتماعی، شماره‌های تماس و ایمیل مشتریان را در پایگاه داده خود داشته باشید.

چند نمونه از ابزارهای CRM

ابزارهای محبوب مدیریت ارتباط با مشتری وجود دارد که مشاغل و سازمان‌ها برای افزایش فروش خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. برخی از آن‌ها Insightly، Microsoft dynamics 365، Salesforce، Zoho CRM، Freshdesk، Pipedrive و غیره هستند.

چند نمونه از نرم‌افزارهای بازاریابی ایمیلی

نرم‌افزارهای بازاریابی ایمیلی زیادی وجود دارد که توسط مشاغل برای ایجاد لیست ایمیل، ایجاد سرنخ و افزایش فروش استفاده می‌شود. برخی از آن‌ها SendX، Aweber، Mailchimp، Constant Contact، Mailerlite، Getresponse یا Activecampaign هستند.

بااین‌حال، برخی از مشاغل یک ابزار بازاریابی ایمیل CRM می‌خواهند. با ادغام نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی با ابزار CRM می‌توانید به این مهم برسید. یک مثال عالی ادغام Pipedrive (ابزار CRM) با SendX است که یک نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی است.

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد