neuroncrm - آرشیو 1401/4

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 77
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 76
» بازديد سال : 76
» بازديد کل : 76
» اعضا : 0
» مطالب : 67

آینده CRM


تاریخ انتشار پست : 1401/4/30 بازدید : 0

سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری به عنوان قلب تعاملات با مشتری عمل می کنند. و اگر CRM ها در حال حاضر بخش اصلی چرخه ارتباط تجارت شما با مشتری نیستند ، اکنون زمان تعویض استراتژی کسب و کار شما است.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.

هنگام تغییر استراتژی کسب و کار شما، تجدید نظر در زمینه فناوری مورد استفاده بسیار مهم و کلیدی است و در حال حاضر CRM ها در اولویت اول فناوری های تعامل با مشتریان قرار دارند. آینده CRM در استفاده از هوش مصنوعیو ابزار های بیشتر قابل یکپارچه با این نرم افزار در حال پیشرفت و گسترش است، به ویژه با جهت گیری های اخیر به سمت ارتباطات از راه دور و استفاده بسیار زیاد کاربران و مخاطبان از گوشی های هوشمند نسل جدید.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از سی ار ام است.

ادامه مطلب را بخوانید تا آخرین روندهای CRM را برای فروش و بازاریابان در سال 2022 و فراتر از آن کشف کنید.

روند آینده CRM

سیستم های CRM ابزار های زیادی از:

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از توسعه سی ار ام است.

جمله مدیریت کانالبینش مشتریارتباطاتتعامل

و موارد دیگر بر سر دارند. آنها با بهبود ویژگی های تجزیه و تحلیل داده ها به بهبود تجربیات مشتری و افزایش راه ها  و روش های حفظ مشتری کمک می کنند. آن ها همیشه برای بینش های ارزشمند مشتری برای تیم های فروش و بازاریابی مهم بوده و هدف مشترک آن ها بستن معاملات بیشتر است.

طبق نظر 92٪ از مدیران در نظرسنجی در مورد CRM، مایکروسافت سی آر ام به عنوان نرم افزار اصلی و رتبه اول در تجارت های بزرگ و کوچک اولویت اصلی خواهند بود. بنابراین در راستای سال جدید ، موارد زیر را برای افزایش فروش و مشارکت مشتری بر اساس روندهای پیش بینی شده در ابن نرم افزار در نظر بگیرید:

اهداف و ابزارهای یکسانی را بین تیم های فروش و بازاریابی به اشتراک بگذارید

بهترین راه برای رسیدن به اهداف بخش ها و سازمان ها ، برآوردن اهداف و نیاز مشتریان است. اگر مشتری 5 ساله شما نیاز به بستن دو قرارداد سازمانی جدید در این سه ماهه اخیر را دارد ، این تبدیل به هدف تیم های فروش و بازاریابی شما نیز خواهد شد.

برای موفقیت ، آن ها باید همسو شوند ، KPI های مشابه ای را تنظیم کرده و مایکروسافت سی ار ام  را اجرا کنند که نیازهای کل استراتژی دیجیتال را برآورده می کند. تیم های بازاریابی در نهایت مسئول جلب توجه مخاطبان هدف هستند. از آنجا ، این سرنخ ها به تدریج به سمت پایین قیف رانده می شوند تا تیم های فروش آنها را انتخاب کرده و یک معامله را ببندند.

بنابراین وقتی فروشندگان و بازاریابان از استراتژی CRM یکسانی استفاده می کنند ، نقاط تماس در یک سیستم واحد برای موفقیت بهتر مشتری متمرکز می شوند قیف فروش به جای پله برقی به پله برقی تبدیل می شود.

با شخصی سازی صحیح محیط سی ار امی خود ، سرنخ های مناسب تری را دنبال کنید

همه چیز به یک اندازه خسته کننده است. به همین دلیل شخصی سازی به بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی محتوا تبدیل شده است.

اگر شخصی سازی شما با استفاده از CRM بر مبنای داده انجام نمی شود ، زمان آن فرا رسیده است که در استراتژی محتوای خود را تجدید نظر کنید. و این یک واقعیت است: 56 درصد از سازمان های B2B از CRM برای کمک به بازاریابی محتوا استفاده می کنند.

سیستم های CRM با جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های رفتاری ، که می تواند ناشی از موارد زیر باشد ، به کسب بینش کمک می کند.

بلیط های پشتیبانی مشتریثبت رویدادهاجلسات شرکت کردنددموی محصولات دریافتینرخ باز کردن ایمیلبارگیری محتوا

با این دانش ها ، 360 نمای کامل از مشتریان فعلی ، آینده نگر و در دسترس دریافت می کنید. ایجاد این نمایه های نمایه به بازاریابان تصویری ملموس از افرادی که در بازار برای خرید محصول یا خدمات سازمان خود حضور دارند ، می دهد.

و برای متخصصان فروش ، 360 دیدگاه مشتری دقیقاً مشخص می کند که برای امضای آن قرارداد مناسب است.

از هوش مصنوعی استقبال کنید

هوش مصنوعی در اتوماسیون ، هوش تجاری ، API ها و موارد دیگر در قالب ابزارهایی مانند رابط کاربری مکالمه (UI) ظاهر می شود. برای دنیای B2B ، هوش مصنوعی بیشتر در فرآیندهای بازاریابی برای ارتباطات و ایجاد مدل های تجاری مبتنی بر داده در سیستم های CRM استفاده می شود. سیستم های هوش مصنوعی ، مانند چت بات ها و پیش بینی کننده مدل های کسب و کار ، سرنخ ها و داده ها را مستقیماً به متخصصان فروش و بازاریابی ، که تمایل دارند به طور سنتی این کار را به صورت انجام می دهند ، ارائه می دهند، در حالی که می توان در مایکروسافت سی ار ام همان فرآیند ها را پس از تحویل به فرد مشخص، اتوماسیون و اتوماتیک کند.

اتوماسیون زمان صرف شده برای کارهای دستی و سنتی را کاهش می دهد. استفاده از این هوش مصنوعی در سی آر ام را هوشمندتر و سریعتر می کند.

خدمات خود را در کانال های موجود ادغام کنید

بخش دیگری از این تغییر به هوش مصنوعی شامل خدمات شخصی مانند چت بات های CRM است. این سیستم های سلف سرویس می توانند پاسخ های سریعتر مشتریان خود را با درک بهتر از نیازهای آن ها ارائه دهند.

با وجود CRM ، سیستم های خود سرویس می توانند درخواست ها و نیازهای مشتری را پیش بینی کنند. این به متخصصان B2B این امکان را می دهد تا ارتباطات را بیشتر خودکار کنند یا با بینش بهتری با این مشتریان ارتباط برقرار کنند.

مدیریت تماس با مشتری با استفاده از هوش مصنوعی باعث صرفه جویی در وقت و بهینه سازی منابع برای مشارکت بیشتر می شود.

روی CRM قابل استفاده در تلفن همراه، سرمایه گذاری کنید

متخصصان B2B برای لحظات غیره منتظره تجاری به دسترسی از راه دور به منابع CRM نیاز دارند. میز اداری تنها مکان برای یافتن فرصت های فروش نیست، آن ها در همه جا هستند که مشتری می تواند در زمان و مکان های مختلف  یک نام تجاری  جدید پیدا کند و با آن ارتباط برقرار کند. این می تواند شامل یک رویداد مجازی ، جلسه ناهار ، ذکر رسانه های اجتماعی و موارد دیگر هم باشد.

انعطاف پذیری مایکروسافت CRM قابل اجرا در  تلفن های همراه به متخصصان فروش و بازاریابی این امکان را می دهد تا بدون وابستگی به میز کار خود ، بازدهی بیشتری داشته باشند و به اهداف خود برسند.

CRM های اجتماعی را با کانال های رسانه های اجتماعی خود پیوند دهید

اجازه دادن به مشتریان خود برای مکالمه درباره روابط تجاری برخلاف سنت است اما در بازارهای دیجیتالی متمرکز ضروری است. صنعت های فناور این را تشخیص داده و CRM اجتماعی ایجاد کرده اند.

رسانه های اجتماعی به مخاطبان اجازه می دهد تا انواع جدیدی از مکالمات را با سازمان ها ایجاد کنند. این فرصتی برای یافتن و مشارکت با طیف گسترده ای از مشتریان احتمالی است.

نظرسنجی ایران نِت نشان می دهد که 97 درصد از بازدیدکنندگان یک وب سایت معمولی ناشناس هستند و هنوز به سرنخ در  CRM شرکت تبدیل نشده اند.

با ادغام رسانه های اجتماعی و سایر کانال های دیجیتالی با CRM ، سیستم های CRM اجتماعی بینش جدیدی را برای تولید سرنخ و آگاهی از نام تجاری جمع آوری می کند.

در CRM بعدی خود به دنبال این ویژگی ها باشید

CRM ها در همه اشکال و اندازه ها وجود دارد ، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که یکی را مناسب تیم های فروش و بازاریابی B2B خود انتخاب کرده اید.

در اینجا ویژگی های قابل توجهی وجود دارد که باید در CRM جستجو کرد:

اتوماسیون برای چندین فرایندردیابی تعامل: از تماس گرفته تا ایمیلهشدارها و یادآوری های قابل تنظیم (که با تقویم و سایر برنامه های شما ادغام می شوند)تجزیه و تحلیل و گزارش دهی پیشرفتهتحرک و همگام سازی با دستگاه های تلفن همراه

مراحل بعدی استفاده از CRM ها در سال 2021

نکته ای که برای مجموعه فناوری و استراتژی های دیجیتالی شما باید در نظر بگیرید این است که انتظار می رود بیش از 50 درصد بودجه های بازاریابی تا سال 2023 صرف بازاریابی دیجیتال شوند که برای ادامه دادن در این بازار دیجتالی و بسیار فناور، کسب و کار شما باید به روز باش و از ابزار های حدید استفاده کند، Microsoft Dynamics 365 یکی از ابزارهای بسیار فناور و گسترده است.

سال 2022 ما را مجبور کرده است که در محیط مشتری مداری خود را با ارتباطات از راه دور وفق دهیم. و حتی وقتی دوباره با یکدیگر روبرو می شویم ، ارتباط با سیستم های CRM بسیار مهم خواهد بود.

دسته : ,
برچست ها :

آموزش و صدور گواهینامه Dynamics CRM


تاریخ انتشار پست : 1401/4/28 بازدید : 0

آیا به کلاس برویم؟

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.

آیا می‌خواهید آخرین نسخه مایکروسافت سی ار ام را تقویت کنید؟ به فکر دریافت گواهینامه هستید؟ تعدادی گزینه در اختیار شما قرار دارد. شما می‌توانید از بین خودآموزی، آموزش الکترونیکی یا مطالعه در کلاس درس با مربی انتخاب کنید. هرکدام از این انتخاب‌ها مزایا و معایبی دارند. بیایید آموزش‌های آموزشی مبتنی بر کلاس یا مربی (ILT) را با دقت بیشتری بررسی کنیم.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده ازمدیریت ارتباط با مشتری است.

در این مقاله، ما عواملی را که ممکن است بر تصمیم شما در مورد اینکه آیا ILT برای شما مناسب است یا نه بررسی می‌کنیم. این موارد عبارت‌اند از: هزینه، زمان، کیفیت مربی، ارزش سایر دانش آموزان و اینکه آیا به وسعت و عمق اطلاعات نیاز دارید.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از پلتفرم crm است.

هزینه

بله ازنظر دلار، آموزش تحت هدایت مربیان معمولاً گران‌ترین است. هزینه امکانات آموزشی، پرداخت دستمزد مربی و مسافرت همه باهم جمع می‌شوند. با این حال، به‌جای تصمیم‌گیری تنها بر اساس هزینه، بیایید عوامل دیگر را بررسی کنیم و ببینیم آیا آن‌ها هزینه را ارزشمند می‌کنند یا خیر.

زمان

کلاس درس یا ILT شامل تعهد به یک برنامه خاص است. در بسیاری از موارد، تعهد زمانی هم مزیت است و هم معایب. مسدود کردن زمان حضور در کلاس احتمال توجه کامل موضوع را افزایش می‌دهد. زمان متمرکز در کلاس درس نیز می‌تواند یادگیری مطالب را آسان‌تر کرده و بسیار سریع‌تر انجام شود؛ و ضرر؟ خوب، – صرف‌نظر از مهلت‌ها یا تعهدات دیگری که باید انجام دهید – شما متعهد هستید که در زمان و مکان خاصی در کلاس درس حاضر شوید. با این حال، اگر برنامه شما آن‌قدر پر است که یافتن زمان برای یک کلاس دشوار است، واقعاً چه زمانی برای مطالعه به‌تنهایی وقت پیدا می‌کنید؟

اگر از یک کلاس برای کمک به آماده‌سازی گواهینامه استفاده می‌کنید، واقعیت این است که اکثر مربیان خوب اطلاعات باید بدانند را که در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند، برجسته می‌کنند.

ارزش یک مربی

همه مربیان ممکن است متن یکسانی داشته باشند، اما یک مربی خوب به بازخورد کلامی و غیرکلامی در کلاس درس توجه می‌کند و می‌تواند جهت و محتوا را بر اساس آنچه در لحظه اتفاق می‌افتد تغییر دهد. توضیحات چندان خوب پیش نرفت؟ یک مربی می‌تواند مثال دیگری ارائه دهد، آن را برای بحث بازکرده و قبل از رفتن به موضوع بعدی، درک آن را بررسی کند. آزمایشگاه خیلی آسان است یا خیلی سخت؟ مربی می‌تواند آن را حذف کند، آن را به‌عنوان یک کلاس کامل انجام دهید تا تصویر بزرگ‌تر را به دست آورید یا اگر افراد سوالی داشتند زمان بیشتری را در اختیار آن‌ها بگذارید. این توانایی برای تغییر جهت بر اساس بازخورد فوری از دانش آموزان یکی از بزرگ‌ترین مزایای شرکت در کلاس است.

مربیان خوب همچنین با آوردن نمونه‌هایی از تجربیات خود و همچنین به اشتراک گذاشتن اطلاعات آموخته‌ شده از دانش آموزان در کلاسهای قبلی، ارزش می افزایند.

ارزش سایر دانش آموزان

ما حقایق را با حفظ کردن یاد می‌گیریم که اکثر ما می‌توانیم در راحتی خانه یا محل کار خود انجام دهیم. ما یاد می‌گیریم که از طریق بحث، تمرین و یادگیری آزمایش و خطا، مسائل را تحلیل و حل کنیم. وقتی با امتحان صدور گواهینامه روبرو می‌شویم، ممکن است فکر کنیم که فقط در مورد یادگیری مجموعه‌ای از حقایق است؛ اما واقعیت این است که شما می‌خواهید بتوانید آن حقایق را در شرایط دنیای واقعی که مهارت بسیار بالاتری است، به کار بگیرید. یکی از مزایای نادیده گرفته‌شده در یادگیری مبتنی بر کلاس درس، امکان بحث و گفتگو باهم سالان خود در مورد نحوه استفاده از اطلاعات است. بحث در کلاس درس می‌تواند به شما این امکان را بدهد که طیف وسیعی از ایده‌ها و شیوه‌ها را تجربه کنید که ممکن است برخی از ایده‌های شمارا تأیید کند و همچنین چگونه فکر می‌کنید و در موقعیت‌های دیگر چه می‌کنید.

عرض در مقابل عمق

این موردی است که در مورد آن زیاد صحبت نمی‌شود، اما معمولاً در آموزش فنی اگر می‌خواهید یک نمای کلی از یک برنامه کامل داشته باشید گذراندن یک دوره کارآمد ترین راه است. شما در دو یا سه روز تمام آنچه را که باید درباره یک برنامه بدانید یاد نمی‌گیرید، اما درک وسیعی از همه عملکردها خواهید داشت. اگر می‌خواهید در یک سری محدود از وظایف خاص به عمق بیشتری بپردازید، باید وقت خود را در تمرینات آزمایشی و خطا، خواندن وبلاگ، مقاله‌های سفید، صحبت باهمکاران همه چیز خارج از کلاس انجام دهید.

آیا چیز دیگری برای در نظر گرفتن وجود دارد؟ بله واقعیت این است که اگر این مطلب را می‌خوانید، احتمالاً تجربه زیادی در کلاس‌ها داشته‌اید؛ بنابراین قبل از تصمیم نهایی خود  از خود سوالی بپرسید «چگونه ترجیح می‌دهم یاد بگیرم؟» اگر در کلاس درس احساس راحتی می‌کنید، به دنبال وسعت و نه غرق شدن عمیق در یک موضوع خاص هستید و اگر کار آیی مهم‌تر از هزینه است، یا به‌اندازه هزینه مهم است، در کلاس شرکت کنید.

دسته : ,
برچست ها :

5 راه برای بهبود پذیرش CRM


تاریخ انتشار پست : 1401/4/26 بازدید : 0

یک از تجربیات بد در خرید آن است که محصولی که خریداری کرده اید از نظر کیفی، از انتظارات شما پایین تر باشد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.

این تجربه معمولا در خرید نرم افزارهای سی ار ام خیلی به چشم می آید، شما با هزینه های زیادی که امروز بازار ایران را در بر گرفته است، برای رونق کسب و کار خود، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری را تهیه می کنید، اما بعد از خرید متوجه می شوید که کار با این سیستم خیلی راحت نیست و نتها به شما در افزاریش نرخ RIO یا نرخ بازگشت سرمایه کمکی نمی کند بلکه منابع شما مثل: هزینه، زمان و نیروی انسانی را هدر می دهد، این یعنی پشیمانی از خرید.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از سی ار ام است.

تیم نورون سی ار ام در این مقاله پنج نکته برای بهبود پذیرش مایکروسافت داینامیک 365 توسط کاربر در سراسر جهان و اطمینان از بازده سرمایه‌گذاری شما آورده است.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از نرم افزار سی ار ام است.

فرآیندهای خود را مشخص کنید

تجربه نویسنده:

بهترین نمونه‌ای که من تابه‌حال در مورد رهبری یک نرم افزار در موردپذیرش CRM شنیده‌ام مربوط به یکی از همکاران فروشنده بود که در اولین بازدید خود از neuroncrm ملاقات کردم. او در بخش فروش کار می‌کرد و توضیح می‌داد که چگونه به طور مرتب وارد مایکروسافت سی ار ام می‌شود و درباره فرصت‌های موجود در خط فروش اظهار نظر می‌کند. او از نماینده ها یا کاربرانی که در هفته گذشته وارد سیستم نشده بودند، دعوت می‌کرد تعامل در سی ار ام می کرد و در صورت لزوم، اگر همکارانش با یک قرارداد چند رقمی به توافق می رسیدند، در مواقع لازم کمک می‌کرد.

این برای پاسخگویی چگونه است؟

چه چیزی برای من وجود دارد؟

اغلب اوقات، CRM می‌تواند احساس کند که فقط به نفع مدیران فروش است یا فقط، به آن‌ها این فرصت را می‌دهد تا کارمندان زیر دستی خود را مدیریت و ارزیابی کنند. در حالی که مطمئناً این امر می‌تواند اتفاق بیفتد، مزیت واقعی سیستمی مانند مایکروسافت سی ار ام این است که در زمان خود به کاربران زمان و اطلاعات لازم را می‌دهد تا فقط بر فروش تمرکز کنند.

مصرف زمان در CRM

CRM یک اتصال دهنده، برقرار کننده ارتباط و بهینه کننده مصرف زمان است. اگر به درستی انجام شود، به عنوان سیستم ثبت شرکت شما عمل می‌کند، یک فروشنده همه کاره برای هرکسی است که همه چیز را که باید در مورد یک حساب یا تماس با آن بدانند، بداند. این اجازه می‌دهد تا بین بخش‌هایی که به طور مستمر در حال کار هستند و داده جمع آوری می کنند  بدون این که به دیگران در خارج از محدوده کاری خود فکر کنند، همکاری کرد. از همه بهتر، این داده‌ها را می‌توان بدون ارسال ایمیل به 27 نسخه مختلف مثل یک صفحه گسترده Excel در میان کاربران سایر بخش های متصل به اشتراک گذاشت.

همه این‌ها به معنای زمان بیشتر بازگشت در روزهای نمایندگی، بهبود بینش در مورد مشتریان و به نوبه خود، چرخه فروش سریع‌تر است. نکته کلیدی این است که پیام این مطلب را به درستی دریافت کنید تا تیم شما ، مایکروسافت سی ار ام فارسی را خریداری کرده و از آن استفاده کند.

دریافت بازخورد از کاربران

این ممکن است یکی از سخت‌ترین بخش‌ها برای افراد فروش ما باشد، زیرا ما بیشتر از پنهان شدن در پشت مانیتورهای خود لذت می‌بریم و به چیزهایی مانند سیستم‌ها، فرایندها و یا حتی Excel توجه می‌کنیم. هرچند گاهی اوقات مجبور می‌شوید با مردم صحبت کنید.

می توان به صورت آنلاین بخش بازخورد مشتریان را از طریق ایمیل و یا پیام رسان ها به پلتفرم سی ار ام متصل کرد.

بله، انسان‌های واقعی!

کاربرانی که روزانه از سیستم استفاده می‌کنند، برای شما اطلاعاتی را به وجود خواهند آورد. آن‌ها به شما در مورد تجربیات بد خود می‌گویند، مانند قوانین تأیید اعتبار ناخوشایند یا فرآیند های گیج کننده. علاوه بر این، آن‌ها ممکن است از سیستم شما به صورت های متفاوت استفاده کنند. با سیستمی کردن ارتباط با مشتری و گذاشتن راه هایی برای گرفتن فیدبک و تحربیات مشتری باعث می شود که شما با استفاده از نظرات مخاطبان فرآینده های فروش و بازاریابی خود را  به درستی پیکربندی کنید، نرم افزار سی ار ام این امکان و بستر را برای این نوع ارتباط با مشتری فراهم کرده است.

کیفیت داده اهمیت دارد

هنگامی که داده‌های شما ضعیف است، تصویب CRM دچار مشکل می‌شود. راه حل؟ داده‌های خود را پاک‌کنید!

بدیهی است که گفتن این امر آسان‌تر از انجام آن است، اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید آن را مدیریت کنید.

شما می‌خواهید بر پاکسازی های بزرگ‌تر تمرکز کنید زیرا نمونه مایکروسافت سی ار ام شما ناگزیر با گذشت زمان به هم می‌ریزد. اینجاست که می‌خواهید پاکسازی داده‌های خود را برای استانداردسازی آدرس‌ها و شماره تلفن ها، پر کردن داده‌های مفقود شده، پاکسازی مالکیت رکورد و استنباط پرونده‌ها به‌صورت خودکار انجام دهید.

در نتیجه تجربه کاربر بهبود یافته برای تیم شما، اعتماد به پایگاه داده شما را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث پذیرش می‌شود. تصویب بیشتر به این معنی است که شما درنهایت آن ROI عظیمی را که از پیاده سازی ابزاری مانند مایکروسافت سی ار ام انتظار داشتید، خواهید دید.

از بازپرداخت لذت ببرید

پس از به کارگیری این استراتژی‌ها، باید شاهد بهبود پذیرش کاربران باشید. با این حال، به خاطر داشته باشید که استفاد ه از CRM یک راه حل مداوم و عالی است. همیشه مزایای وسیع‌تری را بیان کنید، تیم خود را پاسخگو نگه‌دارید و CRM خود را بهبود بخشید تا تجربه را برای افرادی که هرروز از آن استفاده می‌کنند بهینه‌سازی کنید. با این کار، از عملیات بهبود یافته، تجربه مشتری بهتر بهره مند خواهید شد و درنهایت، بازپرداخت موردنظر خود را مشاهده خواهید کرد.

دسته : ,
برچست ها :

5 کلید موفقیت قبل از پیاده سازی CRM


تاریخ انتشار پست : 1401/4/25 بازدید : 1

درسته. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به شما این امکان را می‌دهد که یک منبع واحد برای مدیریت روابط با مشتری داشته باشید. با این حال، بیش از این کار می‌کند.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.

راه‌حل CRM شما می‌تواند استراتژی‌ها و ارتباطات بین هر بخش را آگاه کرده و منجر به راه‌حل های مؤثرتر و رشد شرکت شود.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده ازمدیریت ارتباط با مشتری است.

اما به دست آوردن یک سیستم CRM که تمام مشکلات شما را برطرف کند، نیاز به کمی تلاش برای انجام کار دارد؛ و اگر در این فرایند عجله کنید یا به طور مناسب آماده نشوید، پیاده سازی CRM شما ممکن است به هم بخورد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از داینامیک 365 است.

منظور ما دقیقاً چیست؟

در اینجا مواردی وجود دارد که سی آر ام برای مشاغل کوچک شما با موفقیت راه‌اندازی نمی شود:

داشتن اهداف نامشخصعدم خرید و پشتیبانی اجراییانتخاب فروشنده‌ای که برای نیازهای شما مناسب نیستانتظارات زیادی از سیستم CRM خود داشته باشیدتلاش برای پیاده سازی بسیاری از ویژگی‌ها به طور هم‌زمان

با این وجود، CRM خوب در شرایط مناسب می‌تواند تفاوت مثبت قابل اندازه‌گیری را در کارایی و اثربخشی شرکت شما ایجاد کند، به‌ویژه در کارهای مهم مانند بالا بردن نرخ تبدیل و میزان فروش.

در اینجا پنج نکته را قبل از پیاده سازی سیستم CRM باید در نظر داشته باشید، بیان شده است:

استراتژی بازاریابی و فروش شما

CRM ها قابل تعویض نیستند، بنابراین قبل از انتخاب باید یاد بگیرید که هرکدام چه‌کاری می‌توانند انجام دهند (و چه‌کاری نمی‌توانند انجام دهند). یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار این است که قبل از شروع تحقیق در مورد دستگاه‌ها، بدانید اهداف و اهداف بازاریابی شما چیست.

هنگامی‌که گزینه‌های خود را محدود می‌کنید، به دنبال راه‌حل های CRM باشید که مستقیماً مناطقی را که اهداف شما بر آن‌ها متمرکز است، نشان دهد. به‌عنوان مثال، اگر یکی از اهداف شما افزایش بهره‌وری در بین تیم فروش است، به دنبال CRM باشید که با ارائه‌دهنده ایمیل شما ادغام شود. یا اگر نیاز به ساختن خط لوله فروش جدیدتر و بهتری دارید، CRM ها را با خط لوله معامله جامع بررسی کنید که تیم فروش شما می‌تواند از آن استفاده کند.

اگر سرنخ بیشتری می‌خواهید چه؟ اطمینان حاصل کنید که CRM هایی را که شامل ویژگی‌های تولید سرب هستند را، مانند برگه‌های آنلاین و صفحات فرود، بررسی می‌کنید.

نوع داده‌هایی که به آن‌ها دسترسی خواهید داشت

جایگزینی برای وقت گذاشتن برای درک دقیق اطلاعاتی که با هر CRM که ارزیابی می‌کنید، به دست خواهید آورد، وجود ندارد. به طور طبیعی، شما می‌خواهید سیستمی را انتخاب کنید که بتواند داده‌هایی را که قبلاً جمع‌آوری کرده‌اید، مدیریت کند و از مواردی که صفحات گسترده مختلف، گردش کار و بسته‌های نرم‌افزاری شما در تلاش برای انجام آن هستند پشتیبانی کند.

یک جدول جانبی از داده‌ها، ویژگی‌ها و نیازهای زیرساخت ایجاد کنید. احتمالاً هزینه‌ها، نوع راه‌اندازی و کمک فنی مورد انتظار شما نیز ضرری ندارد. از این نمودار برای ارجاع متقابل و مقایسه راه‌حل های CRM استفاده کنید تا مشخص شود کدام یک از داده‌هایی که شما عادت کرده‌اید برای مشتریان احتمالی خود جمع‌آوری می کنید را پشتیبانی می‌کند.

انتظارات خود را توسعه دهید

شاید تعجب کنید که چگونه بسیاری از مشاغل وقت نمی‌گذارند تا در مورد انتظارات خاص خود پس از اجرای راه‌حل CRM فکر کنند. شاید آن‌ها فکر می‌کنند از آنجا که همه رقبای خود از سیستم CRM استفاده می‌کنند، آن‌ها نیز به یک سیستم نیاز دارند، اما این دلیل کافی برای اطمینان از بهترین انتخاب نیست.

طولانی فکر کنید که می‌خواهید پس از راه‌اندازی تیم خود برای شروع استفاده از CRM جدید، چه اتفاقی بیفتد. در اینجا چند مثال برای بررسی وجود دارد:

یک فرایند جدید پرورش سرب را پیاده سازی کنیدتعداد سرنخ‌ها را در ماه به میزان معینی افزایش دهیدارزش عمر مشتری خود را 3 درصد افزایش دهیدبا در نظر گرفتن این معیارها قبل از اجرا، این اطمینان حاصل می‌شود که ابزار جدید شما درواقع ارزش ارائه می‌دهد.برنامه اجرایی و نقاط عطف شما

افرادی که از سیستم CRM استفاده می‌کنند باید بدانند که از چه زمانی شروع به کار می‌کند، نحوه استفاده از آن را چگونه یاد می‌گیرند و از آن‌ها انتظار می‌رود که در چه زمانی شایستگی خود را نشان دهند.

به کاربران نهایی سیستم CRM پیشنهادی خود اطلاع دهید که عناصر سیستم چه موقع مستقر می‌شوند و چه زمانی ابزارهای قبلی، مانند صفحات گسترده یا پایگاه‌های داده، به‌تدریج حذف می‌شوند. یک برنامه استقرار با نقاط عطف قابل‌تعریف به‌عنوان مثال “همه افراد تا 28 آبان دوره آموزشی آنلاین را گذرانده‌اند”، به طور واضح به همه ذینفعان اطلاع داده می‌شود، برای جلوگیری از اختلال در آسیب رساندن به روحیه یا شروع بد افراد با شروع ضروری است.

معیارهای کلیدی که پیگیری می‌کنید

پس از تعریف انتظارات خود از سیستم CRM و بیان اهداف و مقاصد خود، باید متعهد شوید که پس از راه‌اندازی سیستم جدید، میزان پیشرفت به سوی این اهداف را اندازه‌گیری کنید.

معیارهایی مانند:

آیا پیگیری‌های بیشتری دنبال می‌شود؟آیا به نظر می‌رسد آمار فروش این سه ماه از رقم سه‌ماهه گذشته بیشتر باشد؟ اگر چنین است، تا چه حدی؟آیا کمپین‌های ایمیل شما منجر به تبدیل بیشتر می‌شوند؟این به شما بستگی دارد که بدانید از سیستم CRM خود چه می‌خواهید و KPI ها را اندازه‌گیری کنید که تصویری واقعی از پیشرفت شما و مدت‌زمان قبل از بازگشت سرمایه شما را نشان می‌دهد.

استفاده از یک ابزار جدید هیجان‌انگیز است، اما اگر برای موفقیت زودتر از موعد آماده نشوید، این هیجان می‌تواند به سرعت از بین برود. این پنج نکته را قبل از پیاده سازی CRM در نظر داشته باشید، و مطمئناً به راه‌حلی خواهید رسید که شما را راضی نگه می‌دارد.

دسته : ,
برچست ها :

مشاغلی که از اتوماسیون CRM استفاده می‌کنند نسبت به رقابت خود دارای مزیت متمایزی هستند. آن‌ها همچنین فرصتی فوق‌العاده برای برقراری ارتباط پویا و شخصی با مشتریان دارند.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت crm است.

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) نحوه ارتباط شما با مشتریان خود را در تمام جنبه‌های فرایند فروش تعریف می‌کند. اتوماسیون مانند خلبان خودکار است: شما اطلاعات و زمان ارسال آن برای مشتریان خود را کنترل می‌کنید.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از crm فارسی است.

اتوماسیون CRM اطلاعات مشتریان، کمپین‌های بازاریابی، قیف‌های فروش، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها و موارد دیگر را مدیریت می‌کند. از ساده‌سازی کارهای دستی تکراری گرفته تا بهبود بهره‌وری کار، یک ابزار اتوماسیون CRM خوب می‌تواند از ابتدا تا انتها به‌طور مؤثر پایگاه مشتری و نیروی فروش شما را مدیریت کند.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از داینامیک 365 است.

علاوه بر ارتباط بیشتر با مشتریان و تقویت انسجام اداری، یک استراتژی کاملاً روان شما را برای هر پیچ و خم آماده می‌کند. وقتی اتوماسیون CRM به درستی انجام شود، در وقت و هزینه شما صرفه جویی می‌شود و به تمام جنبه‌های سازمان شما قدرت می‌بخشد.

اتوماسیون CRM برای افزایش درآمد فروش بسیار مهم است. آمارها نشان می‌دهد که یک استراتژی جامع و مؤثر CRM بی‌درنگ نتیجه خواهد داد.

یافتن و پرورش مشتریان یک استراتژی بازاریابی شوخ و جذاب بسیار عالی است، اما اگر جمعیت‌شناسی مناسب را هدف قرار ندهید، به‌جایی نخواهید رسید. اتوماسیون CRM به شما کمک می‌کند تا بر اساس پاسخ مشتری، ارجاعات، تعامل در وب‌سایت و رسانه‌های اجتماعی و از طریق ایمیل، سرنخ‌ها را جمع‌آوری کنید.

این سرنخ‌ها در ابزار CRM وارد می‌شوند که سپس مشخصات مشتری را ایجاد می‌کند. این نرم‌افزار می‌تواند اطلاعات مختلفی را بررسی کند، مانند اینکه آیا ایمیل‌های شما باز می‌شوند، آیا مشتری شما روی پیوندها کلیک می‌کند (و هرچند وقت یک‌بار) و آیا این پیوندها منجر به خرید می‌شوند.

در این مرحله، هدف شناختن پایگاه مشتری شماست. پس از آن، می‌توانید الگوهای رفتاری و علایق خاص مشتریان را با روش‌هایی مانند نظرسنجی و پاسخ به نامه‌ها مشخص کنید. هرچه مشتریان بیشتر درگیر شوند، باید در لیست شما برای تماس بیشتر باشند.

اطمینان حاصل کنید که در حال اتصال به مشتریان خود هستید. سامانه‌های CRM می‌توانند به سایت‌های رسانه‌های اجتماعی پیوند داده و کار آیی کمپین‌ها را در آنجا پیگیری کنند. اگر مخاطبان موردنظر شما از پلتفرم خاصی استفاده نمی‌کنند، راه دیگری را برای دسترسی به آن‌ها امتحان کنید.

هنگامی‌که یک لیست مشتری مناسب دارید، می‌توانید به فروش متمرکزتری روی بیاورید.

استفاده از این اطلاعات برای فروش

نرم‌افزار CRM می‌تواند پایگاه مشتریان شما را به دسته‌بندی کند و یک کمپین بازاریابی هدفمند را مدیریت کند. وقتی مشتریان شما روی یک محصول کلیک می‌کنند، می‌توانید از تبلیغات مجدد برای یادآوری نام تجاری خود استفاده کنید.

هنگامی‌که علاقه مشتریان را برانگیختید، نمایندگان به راهی نیاز دارند که این مشتریان را درگیر خودکرده و به سمت فروش حرکت کنند. مطالعه دقیق اطلاعات جمع‌آوری‌شده می‌تواند به شما در طراحی کمپینی برای ایجاد اعتماد کمک کند.

ازآنجا، نیروی فروش شما می‌تواند کسانی را که نیاز به فشار دارند و به‌احتمال‌زیاد به مشتریان پولی تبدیل می‌شوند دنبال کند. اتوماسیون CRM می‌تواند به نمایندگان در مورد زمان مطلوب برای پیگیری هشدار دهد.

تقویم‌های داخلی و فناوری VoIP تضمین می‌کند که نمایندگان فروش هرگز فرصتی را از دست نمی‌دهند. هنگامی‌که مشتریان درخواست اطلاعات می‌کنند، سیستم الگوهایی برای ایمیل‌ها و اسناد تولید می‌کند که تنها با چند کلیک قابل سفارشی‌سازی است.

تجربه مشتری شما

تجربه مشتری (CX) فقط یک کلمه مهم نیست؛ این می‌تواند تفاوت بین مشتری باشد که محصول یا خدمات شما را انتخاب می‌کند یا شما را برای رقیب رها می‌کند. همه‌چیز برابر است، احساس مشتری بسیار مهم است، زیرا یک مشتری خوشحال تمایل به خرید دارد و شما را به دوستان خود توصیه می‌کند.

شناخت مشتریان و نیازهای تجاری آن‌ها بسیار مهم است. حل شدیدترین مشکل آن‌ها (حتی اگر آن‌ها نمی‌دانستند که این یک مشکل است!) شما را در بالای لیست آن‌ها قرار می‌دهد.

ما قبلاً چندین روش را ذکر کرده‌ایم که اتوماسیون CRM می‌تواند پاسخ‌های مشتریان را ردیابی کرده و به نمایندگان فروش اجازه دهد به‌سرعت به سؤالات پاسخ دهند. از فهرست‌های پستی تا فروش پس از فروش نهایی، هر حرکتی که مشتری انجام می‌دهد فرصتی برای تماس مثبت است.

در حالی که هدف شما حل مشکلات تجاری مشتریان است، CRM همچنین می‌تواند به شما در ایجاد اعتماد و روابط شخصی بیشتر کمک کند. با استفاده از نام کوچک آن‌ها در مکاتبات و اشاره به اقدامات گذشته شروع کنید.

اتوماسیون CRM به شما این امکان را می‌دهد تا با ردیابی تاریخ‌ها و اطلاعات مهم، ارتباط با مشتری ایجاد کنید. به عنوان مثال، می‌توانید پیشنهاد‌ها یا تخفیف‌های ویژه‌ای را در روزهای تولد یا سایر روزهای مهم ارسال کنید.

فراخوان مشتری به اقدام

هرگز فراموش نکنید که مشتریان خود را دعوت به عمل کنید. ایجاد روابط خوب است، اما تا زمانی که فروش را تغییر ندهید، به نتیجه نهایی شما کمک نمی‌کند.

ما پیگیری کلیک بر روی ایمیل‌ها و وب‌سایت‌ها را ذکر کرده‌ایم، اما اتوماسیون CRM همچنین به شما امکان می‌دهد تشخیص دهید که کدام استراتژی‌های بازاریابی خوب کار می‌کند و کدام‌یک نیاز به اصلاح دارد. هنگامی‌که مشتریان تعهد می‌دهند، از ابزارهای CRM برای اطمینان از رضایت آن‌ها استفاده کنید.

عملکرد فروش کارآمد

در طرف دیگر طیف، CRM تجربیات داخلی را بهبود می‌بخشد. ما قبلاً به نحوه استفاده نمایندگان فروش از اتوماسیون CRM پرداخته‌ایم، اما امکانات اینجا نامحدود است.

توانایی هدف قرار دادن مشتری با پیشنهاد مناسب در زمان مناسب باعث ایجاد اعتماد به نفس در محصول یا خدمات شما شده و توانایی شما را در ارائه نتایج افزایش می‌دهد. با داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید، نمایندگان فروش می‌توانند رویکرد خود را به‌طور خلاقانه و منحصربه‌فرد تنظیم کنند.

در حالی که اتوماسیون CRM برای رشد فروش بسیار مهم است، اما نمی‌تواند همه کارها را انجام دهد. نمایندگان فروش باید بدانند چگونه از داده‌ها به‌طور مؤثر و کارآمد استفاده کنند.

نیازی به اختراع مجدد چرخ برای هر مشتری نیست زیرا گزارش‌ها و فرم‌ها می‌توانند خودکار شوند. تقویم‌ها، برنامه‌های تلفن و قالب‌های سفارشی برای ایمیل‌ها و اسناد در هر مرحله از فرآیند فروش به آسانی در دسترس هستند. بدانید کجا ایستاده‌اید

یک سازمان فروش باید همیشه بداند که در کجا قرار دارد. با استفاده از ابزارهای CRM، لازم نیست تا پایان ماه منتظر بمانید تا نتیجه نهایی را ببینید.

با داشتن اطلاعات یکجا، داده‌های بهتری برای گزارش وجود دارد. همه معاملات باهم نگه داشته می‌شوند و گزارش‌ها را می‌توان سفارشی کرد تا معیارهای نیروی فروش یا داده‌های کلیدی مشتریان را نشان دهد.

نتایج متمرکز به شما امکان می‌دهد خط لوله فروش بهتری بسازید. ابزارهای CRM جریان بین کانال‌ها را بهبود می‌بخشد و همکاری بین بخش‌ها را افزایش می‌دهد؛ و این منجر به پیش‌بینی مؤثر نیازهای مشتری می‌شود.

هنگامی‌که همه‌چیز به‌طور منسجم کار می‌کند، نمایندگان فروش می‌توانند بر روی بهترین کاری که انجام می‌دهند تمرکز کنند. هیچ انگیزه‌ای بهتر از رهبری عالی با شانس زیاد تبدیل و روند ساده‌ای برای فروش نسبی وجود ندارد.

همه جنبه‌های عملیات فروش و پشتیبانی اداری با اتوماسیون CRM آسان است، ازجمله تغییر دنده به کمپین جدید.

مطمئن شوید سیستم CRM شما همچنان کار می‌کند

همان‌طور که تعداد مشتریان خود را افزایش می‌دهید، مهم است که سیستم اتوماسیون CRM خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز برای شما کار می‌کند. بهترین راه برای افزایش فروش، استفاده از امکانات و گزینه‌های متعدد موجود با هر نرم‌افزار CRM است.

اگر تعداد کمی مشتری دارید، روی بیرون کشیدن کلمه تمرکز کنید. مشتریان خود را تشویق کنید تا در فهرست‌های پستی ثبت‌نام کنند، در نظرسنجی شرکت کنند یا نمونه‌های رایگان دریافت کنند.

مطمئن شوید که از کلیک‌ها در همه سایت‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید و آن‌ها را ردیابی می‌کنید. ایمیل فوق‌العاده است، اما مشتریان شما در حال حرکت هستند و از فناوری مطلع هستند و شما نیز باید چنین باشید.

با یک وب‌سایت قوی شروع کنید، سپس فیس بوک، اینستاگرام و توییتر را اضافه کنید. با روندها و مکان‌هایی که مخاطبان هدف شما در آن حضور دارند همگام باشید.

از سوی دیگر، اگر هدایتان در حال محو شدن است، استراتژی متفاوتی را امتحان کنید یا آن‌ها را رها کنید. یک سیستم به هم ریخته از داده‌های منسوخ مانع پیشرفت می‌شود.

برای ردیابی روش‌هایی که کار می‌کنند، از اتوماسیون سی آر ام استفاده کنید و از امتحان چیز جدیدی نترسید. خارج از چارچوب فکر کنید و توجه آن‌ها را جلب کنید.

سپس از این پایگاه برای ایجاد یک کمپین استفاده کنید. زمان صرف شده برای راه‌اندازی یک سیستم هرگز هدر نمی‌رود زیرا یک استراتژی مدون در بلندمدت سود می‌رساند.

از نیروی فروش خود بپرسید چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند. اگر پیگیرها را دنبال کرده و از سیستم به‌طور کامل استفاده کنند اما هنوز نتیجه‌ای نگرفته باشند، چیزی ازدست‌رفته است. ممکن است شما از ابزار سی آر ام خود فراتر رفته‌اید و باید سیستم قوی‌تری پیدا کنید.

اگر سیستم سی آر ام شما مناسب است، شاید عملیات شما نیاز به آموزش بیشتری در مورد استفاده کامل از ویژگی‌های آن داشته باشد.

خط پایانی

اتوماسیون سی ار ام برای رشد درآمد بسیار مهم است. داشتن همه ابزارهای شما در یک مکان، کیفیت، کار آیی و سرعت را افزایش می‌دهد در حالی که هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

نتیجه افزایش رضایت مشتری است زیرا این مشتریان دقیقاً به آنچه می‌خواهند و نیاز دارند، می‌رسند. به‌علاوه، نیروی فروش شما خوشحال است زیرا آن‌ها برای موفقیت آماده‌شده‌اند.

شگفت‌انگیز است که چگونه بسیاری از وظایف را می‌توان در طول فرایندهای فروش و عملیات خودکار کرد و درنتیجه زمان تبدیل را کاهش داد. هنگامی‌که شروع به اجرای استراتژی‌ها می‌کنید، از امکانات شگفت‌زده می‌شوید و می‌پرسید چرا زودتر شروع نکرده‌اید!

دسته : ,
برچست ها :

راهنمای شما برای اتوماسیون CRM: چه، چرا و چگونه؟


تاریخ انتشار پست : 1401/4/20 بازدید : 1

همیشه کارهای زیادی برای انجام دادن وجود خواهند داشت و تا آنجا که ما دوست داریم بتوانیم همه‌چیز را در یکجا و در بازه زمانی ساعات کاری انجام دهیم و این به سادگی امکان‌پذیر نیست.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.

بنابراین هر چیزی که بتواند توانایی‌های قابل توجهی در صرفه جویی در زمان ارائه دهد، باید با نهایت اهمیت مورد توجه قرار گیرد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از سی ار ام است.

به عنوان مثال:

شرکت نورون سی ار ام را در نظر بگیرید، برای مثال دارای تیم فروش 50 نفرِ است. هر نماینده فروش در آن تیم یک ساعت در هفته را صرف اولویت‌بندی سرنخ‌ها می‌کند. با خودکارسازی آن مرحله با استفاده از یک محرک امتیازدهی، آن‌ها مجموعاً 50 ساعت در هفته و بیش از 2500 ساعت در سال صرفه جویی می‌کنند که در عوض می‌تواند به سایر فعالیت‌های فروش مهم‌تر اختصاص یابد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از نرم افزار سی ار ام است.

در اینجاست که اتوماسیون وارد می‌شود، به‌طور دقیق مایکروسافت داینامیک 365.

در ظاهر، زمان زیادی را برای شما صرفه جویی می‌کند، اما وقتی کمی عمیق‌تر شوید، خواهید دید که اتوماسیون CRM در واقع می‌تواند کارهای بیشتری را برای تجارت شما انجام دهد.

CRM Automation چیست؟

در اتوماسیون CRM، سیستم به‌طور خودکار کارهای ساده و تکراری را به منظور ساده‌سازی کار و بهبود بهره‌وری انجام می‌دهد.

سیستم‌های CRM توانایی پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از اتوماسیون های مختلف را دارند. برخی از رایج‌ترین آن‌ها شامل بازاریابی، فروش و خدمات به مشتریان است.

اتوماسیون بازاریابی که شامل کمپین‌های ایمیلی (ایمیل مارتینگ)، ایمیل‌های خوش‌آمدید و همگام‌سازی و یکپارچه سازی داده‌ها می‌شود.

اتوماسیون گردش کار فروش که شامل مراحل انتقال از بازاریابی تا به بستن فروش نهایی، تخصیص وظایف و زمان‌بندی تماس است.

اتوماسیون خدمات مشتری که شامل مواردی مانند چت بات های هوش مصنوعی و مسیریابی موردها و سرنخ ها است.

مزایای اتوماسیون CRM

ممکن است فکر کنید که تنها مزیت اتوماسیون CRM جنبه صرفه جویی در زمان است. با این حال، با افزایش بهره‌وری، یکپارچه سازی بیشتر این نرم افزار در نهایت باز روش های مختلفی سود خواهید برد. با اتوماسیون CRM، شما گردش کار را طراحی می‌کنید، محرک‌ها را شناسایی کرده و محتوا را ایجاد می‌کنید. سپس می‌توانید انرژی خود را صرف کارهای مؤثر کنید و بقیه کارها را به صورت اتوماسیون انجام دهید.

در زیر نمونه هایی از نحوه اتوماسیون CRM برای کل شرکت شما آورده شده است:

صرفه جویی در وقت:

کارها را ساده کنید تا بتوانید بر پروژه‌هایی که واقعاً اهمیت دارند تمرکز کنید بدون این که ساعات ارزشمندی را در این راه قربانی کنید.

افزایش درجه صلاحیت سرب:

اتوماسیون CRM فرآیند تولید سرنخ را بهبود می بخشد و به شما این امکان را می‌دهد تا تعداد بیشتری سرنشین جمع‌آوری کرده و میزان صلاحیت را افزایش دهید زیرا می‌توانید سریعتر پیگیری کنید.

افزایش نرخ تبدیل:

زمان خود را برای تمرکز بر بهترین روش ها و سپس  استفاده از آن‌ها به همراه بهترین فروشندگان خود یکپارچه کنید.

بهبود رضایت مشتری:

مشکلات و نظرات مشتریان به هر شکلی از دسترسی مشتریان ایمل ها، فرم ها و ادغام با چت بات ها به سرعت شناسایی و برطرف می‌شوند.

استمرار بیشتر در حفظ نرخ تبدیل مشتری:

با رسیدن به اوج این مزایا، نرخ حفظ مشتری بالاتری را مشاهده خواهید کرد.

CRM Automation در مقابل اتوماسیون بازاریابی: تفاوت چیست؟

بازاریابی و خودکارسازی CRM اهداف زیادی را دنبال می‌کند. با این وجود، اتوماسیون CRM تمرکز بیشتری دارد و این در حالی که است که سیستم‌های اتوماسیون بازاریابی دیگر فقط برای ارائه کمپین‌های بازاریابی طراحی شده‌اند.

ویژگی‌های کلیدی سیستم‌های اتوماسیون CRM عبارت‌اند از:

پرورش سرب با استفاده از بازاریابی ایمیلی:

ایجاد قالب‌های ایمیل که می‌تواند در زمان مناسب به سرنخ‌های مناسب ارسال شود.

تحویل محتوا:

هنگام ایجاداعلان‌ها، محتوای محصورشده را به کاربران ارسال کنید.

گردش‌های کاری سفارشی:

گردش‌های کاری را توسعه می دهید که از کمپین‌های بازاریابی هدفمند شما پشتیبانی می‌کند.

Campaign Analytics:

تجزیه‌وتحلیل عملکرد کمپین ها برای اطلاع از تصمیم گیری های آینده، به راحتی در دسترس خواهد بود.

سیستم‌های اتوماسیون CRM بسیاری از ویژگی‌های مشابه را ارائه می‌دهند، در حالی که اطلاعات ارزشمندی را برای تیم‌های فروش و خدمات مشتری ایجاد می کنند. با اتوماسیون CRM، می‌توانید سطح بهتری از هم ترازی بین بخش های مختلف را به دست آورید که منجر به افزایش رشد و بهره‌وری منجرب می‌شود. در حقیقت، 87 درصد از مدیران فروش و بازاریابی می‌گویند همکاری بین بخش های فروش و بازاریابی باعث رشد مهم کسب و کار می‌شود.

با اتوماسیون CRM یک کسب و کار بهتر راه‌اندازی کنید

وقتی از ویژگی‌های اتوماسیون CRM خود استفاده می‌کنید، مزایای بیشتری را به دست می‌آورید که تیم ها و بخش های مختلف تجارت شما می توانند به نفع خود از آن استفاده کنند.

هرچه تعداد گروه ها و لیست مشتریان شما بیشتر شوند، اطلاعات بیشتری برای ارزیابی در اختیار خواهید داشت؛ و هرچه اطلاعات بیشتر باشند، آنالیز (و استفاده از آن ها) راحت تر می‌شود.

اتوماسیون CRM به شما این امکان را می‌دهد تا داده‌های خود را بهتر مدیریت کنید، از آن‌ها به خوبی استفاده کنید و در انجام این کار در وقت خود صرفه جویی کنید.

دسته : ,
برچست ها :

وقتی به پلتفرم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) فکر می‌کنید، آیا به شدت به یک ابزارفروش مجزا فکر می‌کنید و نه چیز دیگری؟

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.

CRM به‌طور فزاینده‌ای فراتر از مدیریت ارتباط با مشتری است. مجموعه‌ای از راه‌حل‌ها و ابزارهایی است که شامل کل بازاریابی، فروش و چرخه عمر مشتری می‌شود.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مدیریت ارتباط با مشتری است.

مایکروسافت بسیار جلوتر از این روند بوده است و رسماً بهترین راه‌حل خود را به یک پلتفرم CRM تبدیل کرده است.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از نرم افزار سی ار ام است.

 با استفاده از پلتفرم مایکروسافت سی ار ام، شرکت‌ها می‌توانند هر جنبه‌ای از سفر مشتری را مدیریت کنند بدون این که نگران باشند که استفاده از این پلتفرم بسیار دشوار است، یا اینکه داده‌ها از یک عملکرد به عملکرد دیگر منتقل نمی‌شوند، یا مقیاس آن به‌صورت زیر نیست. کسب و کار آماده رشد است.

تقریباً 15 سال پیش، مایکروسافت مفهوم بازاریابی ورودی را با عملکرد عقل سلیم ترکیب کرد تا نرم‌افزاری ایجاد کند که انقلابی در صنعت ایجاد کند. از بازاریابان اولیه تا سربازان قدیمی، مردم از راه‌حل برای پیشبرد استراتژی‌های داخلی خود استفاده کردند. مشاغل کوچک بیشتر می‌خواستند و مایکروسافت با افزودن ویژگی‌ها، ابزارها و قابلیت‌های بیشتر ازجمله قابلیت فروش نیز پاسخ داد.

به‌طور عملی، مایکروسافت فراتر از یک راه‌حل کوچک بازاریابی خوب و حتی فراتر از یک پلت فرم رشد حرکت کرد. این سیستم در حال تبدیل شدن به یک CRM تمام‌عیار بود اما چیزی شبیه به آنچه دنیای بازاریابی دیده بود. پلتفرم مایکروسافت crm که با در نظر گرفتن رشد ساخته‌شده است، با هر تعاملی یک منبع حقیقت را ارائه می‌دهد و بهترین تجربه در کلاس را برای شما و مشتریان شما ارائه می‌دهد.

همه‌چیز تحت یک پلتفرم

در طول سال‌ها، مایکروسافت با ارائه عملکردهای متنوع که از ابتدا ساخته‌شده بود، خود را از سایر نرم‌افزارهای بازاریابی متمایز کرد. پلتفرم CRM مایکروسافت امروز این انسجام را به سطح بعدی می‌برد.

CRM های دیگر آن‌قدر تکامل نیافته‌اند که راه‌حل‌های دیگر را ضمیمه کرده و ویژگی‌ها را باهم ترکیب کرده‌اند. Salesforce نمونه کاملی از این روش است. از طریق خریدها و ادغام‌های ناخوشایند، Salesforce شامل هزاران ابزار و ویژگی است که همیشه باهم خوب نیستند حتی اگر تحت یک مارک تجاری یکسان باشند. درنتیجه، داده‌ها، کانال‌های شما و تیم های شما که قرار است هماهنگ کار کنند از هم جدا می‌شوند. به ناچار اصطکاک رخ می‌دهد، بهره‌وری را کند می‌کند و بر تجربه مشتری تأثیر منفی می‌گذارد.

چرا سی آر ام-CRM؟

همه ابزارها، ویژگی‌ها و ادغام در مایکروسافت سی آر ام به‌طور یکپارچه به هم متصل می‌شوند زیرا هر یک با در نظر گرفتن سایر ابزارها و CRM در ذهن ایجاد شده است. این پلتفرم داده‌ها را تراز می‌کند و تجربه شخصی‌سازی‌شده تری را برای مشتریان شما امکان پذیر می‌کند.

نرم افزارهایی که قبلاً عادت داشتید هنوز برای پلتفرم Microsoft Dynamics 365 در دسترس هستند:

مرکز بازاریابی:

از گزارش جامع، تقسیم‌بندی، قابلیت‌های گردش کار و هدایت باکیفیت مایکروسافت سی ار ام که انتظار داشتید لذت ببرید.

مرکز فروش:

ابزارهای پیشرفته فروش اصطکاک را از بین می‌برد، با تاکتیک‌های بازاریابی شما هماهنگ می‌شود و فرصت‌ها را مشخص می‌کند.

مرکز خدمات:

تیم های خدماتی از زمان‌بندی‌های تماس یکپارچه، بلیت خودکار و صندوق ورودی جهانی بهره‌مند می‌شوند.

CMS مایکروسافت سی ار ام:

مدیریت محتوا و بهینه‌سازی وب‌سایت خود با ویژگی‌های قدرتمند و ساده، ازجمله فهرست‌های هوشمند و ربات‌های مکالمه.

از طریق عملکرد فوق‌العاده، پلت فرم مایکروسافت سی آر ام به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون کاهش سرعت همگام شوند.اتاق به مقیاس

بسیاری از CRM های موجود در بازار با مقیاس‌پذیری دست‌وپنجه نرم می‌کنند. بله ممکن است جایی برای رشد در سایر پلتفرم‌ها وجود داشته باشد، اما شما دائماً در حال افزایش، تنظیم و تنظیم و انگشتان دست خود هستید که همه‌چیز همان‌طور که در اولین تلاش پیش می‌رود کار می‌کند. این فرایند زمان‌بر است و می‌تواند شمارا از کارهای مهم‌تر دور کند، یعنی ایجاد بهترین تجربه برای مشتریان و مشتریان.

بستر مایکروسافت سی آر ام انعطاف‌پذیری را بدون ناامیدی فراهم می‌کند. هاب ها را می‌توان باهم یا جداگانه به‌عنوان بخشی از پلت فرم CRM خریداری کرد و ویژگی‌هایی مانند اشیاء سفارشی، شرایط سلسله مراتبی، مجوزهای پیشرفته را ارائه می‌دهد که قابلیت‌های شمارا گسترش می‌دهد.

از آنجا که همه این‌ها به‌طور یکپارچه باهم کار می‌کنند، از انعطاف‌پذیری بی‌نظیری از ابتدا لذت خواهید برد، به‌جای اینکه ماه‌ها کار توسعه‌ای را که ممکن است با یک پلتفرم دیگر ضروری باشد، به هم بزنید. به زبان ساده، همان‌طور که تجارت خود را افزایش می‌دهید، پلتفرم مایکروسافت سی ار ام به همراه شما مقیاس می‌یابد. شما می‌توانید بدون افزایش دردها رشد کنید.

UX عالی

یک پلت مایکروسافت سی آر ام باید برای بسیاری از افراد چیزهای زیادی باشد. اگر استفاده از یک ویژگی بسیار دشوار باشد یا قابلیت‌های کافی را برای نیازهای شخصی ارائه ندهد، از آن استفاده نمی‌شود. آموزش اگر به‌عنوان یک کار ساده تبدیل شود، درنهایت وقت خود را تلف می‌کند اگر بازاریابان از CRM راه دور می‌زنند یا از تمام ویژگی‌های آن به‌طور کامل استفاده نمی‌کنند.

تجربه کاربری (UX) باید از الزامات اصلی هر CRM باشد. پلتفرم مایکروسافت سی ار ام که کاملاً داخلی طراحی‌شده است، سهولت استفاده و قابلیت‌های قدرتمند را برای ارائه تجربه‌ای که برای کاربران نهایی و سرپرستان جذاب باشد، ترکیب می‌کند. برای مبتدیان، متخصصان و همه افراد بینابینی کاربردی است.

ویژگی‌های مایکروسافت سی ار ام در مواقعی که به آن‌ها نیاز دارید وجود دارد و آماده است تا با حداقل سر و صدا کار کند. پذیرش کاربر هرگز برای بستر CRM به این سادگی نبوده است.

ما مایکروسافت سی آر ام را می‌شناسیم

با پلتفرم مایکروسافت سی ار ام، دنیای بازاریابی، فروش و امکانات مشتری در اختیار شماست. اگر به راهنمای آن جهان نیاز دارید.

دسته : ,
برچست ها :

20 آمار CRM که باید در سال 2021 بدانید


تاریخ انتشار پست : 1401/4/15 بازدید : 1

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یک فضای بسیار رقابتی در B2B و SaaS است. این‌یکی از مشخص‌ترین اشکال فناوری در دهه گذشته است. در حقیقت، 91 درصد از شرکت‌هایی که بیش از 11 کارمند دارند در حال حاضر از نرم‌افزار CRM استفاده می‌کنند. چرا؟

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.

همه‌چیز مصرف‌کننده محور است و تجارت مدرن به ابزاری برای مدیریت انتظارات بالا نیاز دارد. کل زیرساخت‌های فروش و بازاریابی تغییر کرده است و خریداران اکنون خودآموز هستند. در حقیقت، اکثر مصرف‌کنندگان قبل از مراجعه به یک وب‌سایت خاص، تحقیقات محصول خود را با یک یا چند موتور جستجو آغاز می‌کنند. دیگر نیازی به “فروش” محصول یا خدمات خود مانند گذشته نیست.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مدیریت ارتباط با مشتری است.

این بدان معناست که مارک‌هایی که مشتری را بهتر درک می‌کنند و هنگام تدوین برنامه‌های بازاریابی خود از این بینش استفاده می‌کنند، با استراتژی‌های بازاریابی و فروش خود موفق‌ترین هستند. یک ابزار کلیدی برای از بین بردن فاصله بین نیروی کار و ایجاد یک تجربه به‌یادماندنی، یک پلت فرم CRM مؤثر با یک سیستم متمرکز است. بااین‌حال، 18 درصد از فروشندگان هنوز نمی‌دانند ابزار CRM چیست.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از نرم افزار سی ار ام است.

این آمار CRM فعلی را بررسی کنید. آن‌ها یکپارچه برای ادغام این فناوری امروز یا حداکثر در 2021 استفاده می‌کنند.

آمار عمومی CRM

بازار CRM امروزه سریع‌ترین رشد را در زمینه نرم‌افزار دارد. پیش‌بینی می‌شود تا سال 2025 به 80 میلیارد دلار برسد.

شصت‌وپنج درصد از مردم “سهولت استفاده” را مهم‌ترین نیاز هنگام انتخاب راه‌حل CRM می‌دانند.

در سال 2021، 13 درصد از شرکت‌ها اعلام کردند که سرمایه‌گذاری در سیستم CRM اولویت اصلی فروش است.

آمار مزایای CRM

استفاده از ابزار مدیریت ارتباط با مشتری تجارت را در جنبه‌های مختلف بهبود می‌بخشد. برخی از این آمار CRM را در نظر بگیرید:

هشتادوهفت درصد مردم می‌گویند بزرگ‌ترین مزیت CRM بهبود فروش است.

CRM یک ابزار برتر برای ایجاد تعاملات شخصی با مشتریان است.

هفتادوسه درصد از بازاریابان از ابزار CRM خود برای دیدگاه مشترک از چشم‌اندازها در سایر بخش‌ها استفاده می‌کنند.

استراتژی فروش آمار CRM

از بین همه بخش‌ها، فروش بیشترین بهره را از پذیرش CRM برده است. برخی از این ارقام را بررسی کنید تا علت آن را دریابید:

طبق 48 درصد از شرکت‌های موردبررسی در سال 2021، بهبود قیف فروش آنلاین یکی از اولویت‌های اصلی فروش آن‌ها بود. دیگری سرمایه‌گذاری روی CRM بود.

میانگین پذیرش CRM در بین متخصصان فروش 73 درصد است.

شصت‌وچهار درصد از متخصصان فروش از برنامه‌های CRM استفاده می‌کنند. فرزندخواندگی از سال 2016 113 درصد و از سال 2017 28 درصد رشد کرده است.

در سال 2021، 46 درصد از تیم های فروش استفاده گسترده از برنامه‌های CRM را گزارش کردند.

در چند سال گذشته، آمار CRM به مناطقی اشاره‌کرده است که فروش بر بهبود آن‌ها متمرکز است که باید برای سال 2025 در نظر گرفته شود. این مناطق عبارت‌اند از:

تبدیل مشتریانبستن معاملات بیشتربهبود کار آیی قیف فروشرانندگی تولید سربدریافت پاسخ‌های بیشتر از مشتریان احتمالی

ما همچنین باید توانایی فروش و اهمیت آن را برای یک استراتژی بازاریابی با عملکرد بالا اعلام کنیم؛ اما به‌منظور ایجاد محتوای فعال درفروش، داشتن یک ابزار CRM برای ردیابی نقاط درد، فعالیت‌ها و سفر آن‌ها از طریق قیف کمک می‌کند. از این نوع بینش‌ها می‌توان برای ایجاد محتوای بهتر استفاده کرد که سرنخ‌های شمارا سریع‌تر از طریق قیف منتقل می‌کند.

آمار CRM موبایل

شرکت‌هایی که از راه‌حل CRM تلفن همراه استفاده می‌کنند، نرخ پذیرش بسیار بالاتری را مشاهده می‌کنند. اعداد را در نظر بگیرید:

در سال 2021، بازار CRM تلفن همراه جهانی با رشد 11 درصدی به 15 میلیارد دلار در سراسر جهان رسید.شصت‌وپنج درصد از شرکت‌هایی که از CRM تلفن همراه استفاده می‌کنند به سهمیه فروش خود دست‌یافته‌اند.پنجاه‌درصد تیم ها بهره وری خود را با استفاده از پلت فرم CRM بهبود بخشیده اند.

به دلیل معرفی گسترده راه‌حل های CRM با ابر، سال 2021 شاهد افزایش چشمگیر فناوری‌های CRM در تلفن همراه بود. در سال 2008، تنها 12 درصد از مشاغل از CRM مبتنی بر ابر استفاده کردند که در سال 2021 به 87 درصد افزایش یافت.

CRM و چند دستگاه

سیزده درصد از شرکت‌ها اظهار می‌دارند که استفاده از فناوری‌های فروش در کارهای روزانه دشوارتر از دو یا سه سال پیش است. CRM فرآیند را ساده کرده و همه کانال‌ها را به هم متصل می‌کند، به‌ویژه هنگامی که محتوا را روی چندین دستگاه اجرا می‌کنید. در حقیقت، 81 درصد از کاربران نرم‌افزار CRM به اطلاعات خود در چندین دستگاه مانند لپ‌تاپ، رایانه رومیزی، تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی دسترسی دارند.

آینده توسعه CRM

سی و یک درصد شرکت‌ها می‌گویند مشارکت چند سهامدار تصمیم‌گیرنده در فرآیند خرید سخت‌تر از چند سال پیش است. این آمار CRM مهم است زیرا اطلاعات مهمی است که شرکت شما می‌تواند برای انتخاب درست در سال 2022 استفاده کند.

سال 2021 سال مشتری است، به این معنی که اگر تا سال 2022 هنوز CRM ندارید، پشت خط منحنی قرار خواهید گرفت. سرمایه‌گذاری در ابزار CRM علاقه شرکت را به حفظ مشتریان، ایجاد کار آیی و بهبود نشان می‌دهد. سفر و پشتیبانی مشتری زمان آن رسیده است که کارمندان و مشتریان خود را با راه‌حل چند بازارِ که شما را از بازی جلو می‌اندازد، تقویت کنید.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد