neuroncrm - آرشیو 1401/3

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 41
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 40
» بازديد سال : 40
» بازديد کل : 40
» اعضا : 0
» مطالب : 48

چگونه راه‌حل CRM مناسب برای کسب‌وکار خود بیابید


تاریخ انتشار پست : 1401/3/31 بازدید : 0

ارزشمندترین دارایی‌هایی که مشاغل برای به دست آوردن آن تلاش می‌کنند پایگاه مشتری وفادار است. بااین‌حال، این امر به‌سرعت تحت تأثیر روابط مشتری قرار می‌گیرد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.

 درحالی‌که مراحل اولیه ممکن است برای شما مشکل‌ساز نباشد، زیرا در نهایت با چند مشتری برخورد می‌کنید، اما با رشد کسب‌وکار شما، ممکن است تحت تأثیر تعداد فزاینده و انبوهی از مشتریان قرار بگیرید. حفظ سوابق با استفاده از وسایلی مانند صفحات گسترده مثل اکسل و … به یک کار خسته‌کننده تبدیل می‌شود، بدون در نظر گرفتن زمان از دست رفته و بی‌اثر با فضای کافی برای خطاهای متعدد. با چنین چالشی، در نظر گرفتن اقدامات کارآمد مانند استفاده از ابزارهای خودکارسازی حیاتی است. با پیشرفت کسب‌وکار شما، انتخاب راه‌حل CRM یکی از ملاحظات اساسی است که با آن روبرو خواهید شد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از پلتفرم crm است.

همان‌طور که برای مدیریت ارتباط با مشتری تلاش می‌کنید، نرم‌افزار CRM از راه‌های بسیار مفید است. بااین‌حال، قبل از اینکه بتوانید چنین مزایایی را درک کنید، باید اطمینان حاصل کنید که به دنبال راه‌حلی هستید که نیازهای شما را برآورده کند. اگر به دنبال راه‌حل CRM هستید باید نرم‌افزار فعلی خود را دوباره ارزیابی می‌کنید، در اینجا چند نکته را برای اطمینان از حداکثر استفاده از سرمایه‌گذاری خود ذکر می‌کنید:

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از crm فارسی است.

اهداف مشخصی تعیین کنید

چرا به راه‌حل CRM احتیاج دارید؟ می‌خواهید راه‌حل CRM به شما در دستیابی به چه چیزی کمک کند؟ ترسیم اهداف و اهداف کلی به شما کمک می‌کند تا در انتخاب راه‌حل CRM به مهم‌ترین سؤالات پاسخ دهید. به‌عنوان‌مثال، درحالی‌که کار آیی نرم‌افزار به دنبال وضعیت شما است، می‌توانید نحوه عملکرد آن را در جستجوی شما در مدیریت پایگاه مشتری فعلی، مشتریان جدید و تمرکز بر هر دو عنصر آسان در نظر بگیرید. داشتن اهداف واضح این فرایند را آسان می‌کند زیرا شمارا از طریق مجموعه وسیعی از راه‌حل‌های موجود در بازار راهنمایی می‌کند.

ویژگی‌ها و عملکردها را درک کنید

به دنبال اهداف تعیین‌شده خود، می‌توانید به‌سرعت ویژگی‌ها و عملکردهایی را که راه‌حل CRM باید برآورده کند، برجسته کنید. هر کسب‌وکار منحصربه‌فرد است و همان‌طور که برای مقابله با چالش‌های خود تلاش می‌کنید، نگرانی‌هایی مانند فرآیندها، پویایی رشد و پایگاه مشتری، ذکر برخی از آن‌ها به‌طور قابل‌توجهی بر ویژگی‌های CRM و ملاحظات عملکرد شما تأثیر می‌گذارد.

درحالی‌که راه‌حل‌های CRM را می‌توان سفارشی سازی کرد، در صورت مشخص شدن این استراتژی می‌توانید هزینه‌های اضافی غیرضروری را که برای کسب‌وکار شما کم‌ارزش است، حدف کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید عملکردهایی را که مدیریت ارتباط با مشتری را تسهیل کرده و به‌پیش می‌برد، تحت تأثیر CRM قرار دهید؛ بنابراین، هنگام خرید راه‌حل‌های CRM، درک ویژگی‌ها و عملکرد و نحوه تأثیر آن‌ها بر اهداف تجاری شما بسیار مهم است.

مناسب بودن CRM را بررسی کنید

درحالی‌که طیف وسیعی از راه‌حل‌های CRM در بازار وجود دارد، انتخاب گزینه مناسب می‌تواند بسیار دلهره‌آور و سخت باشد. با راه‌حل‌های متنوع متناسب با اندازه‌های خاص کسب‌وکار، از شرکت‌های نوپا گرفته تا شرکت‌های بزرگ با فرایندهای پیچیده، انتخاب یک راه‌حل مناسب CRM نیازمند نگاهی دقیق است. درحالی‌که می‌توانید به دنبال راه‌حل‌های CRM مخصوص صنعت خود باشید، مهم‌ترین ملاحظات سهولت ادغام، سهولت استفاده و تحرک و همچنین سرمایه‌گذاری موردنیاز است.

با توجه به اینکه CRM پیچیده نیاز به زمان بیشتری برای راه‌اندازی و جذب کارکنان خود دارد، به‌جز تعهد مالی، ممکن است انتخاب مناسبی برای کسب‌وکارهای نوپا و متوسط نباشد. ساده‌ترین راه برای یافتن راه‌حل مناسب، بازنگری اهداف سازمان و اهداف شما و انتخاب راه‌حلی است که با سطح و نیازهای تجاری شما مطابقت داشته باشد. این امر تضمین می‌کند که بیش‌ازحد زیاده‌روی نخواهید کرد زیرا باعث می‌شود بیش از نیاز خود هزینه کنید و برای درک اثربخشی CRM زمان بیشتری صرف کنید.

نرم‌افزار موجود خود را در نظر بگیرید

همان‌طور که مناسب بودن نرم‌افزار CRM را در نظر می‌گیرید، اطمینان از یکپارچگی آن با نرم‌افزار فعلی شما بسیار مهم است. خبر خوب این است که فروشندگان Microsoft Dynamics 365 اطلاعات مفصلی را در مورد نرم‌افزاری که به‌طور طبیعی با CRM ادغام می‌شود، ارائه می‌دهند و به شما این امکان را می‌دهد که انتخابی آگاهانه داشته باشید که دردسرهای برخورد با تعمیرات اساسی را فقط برای به دست آوردن راه‌حل CRM از بین می‌برد.

راه‌حل‌های CRM می‌تواند با کسب‌وکار شما رشد کند؛ بنابراین هنگام خرید یک راه‌حل ایدئال، سنجش اعتبار و قابلیت اطمینان فروشنده بسیار مهم است. با یک فروشنده معتبر، می‌توانید مطمئن باشید که نگرانی‌های شما در گوش ناشنوایی قرار نخواهد گرفت زیرا تیم پشتیبانی به‌راحتی برای رسیدگی به نگرانی‌های شما آماده است. این امر بیشتر از خرید و یکپارچه‌سازی است زیرا کار با سیستم جدید نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد و هنگامی‌که تیم شما راه‌حل CRM خود را می‌آموزد، داشتن یک تیم پشتیبانی باارزش بسیار ارزشمند است.

دسته : ,
برچست ها :

7 تاکتیک قوی ترغیب مشتری برای بستن معامله بعدی


تاریخ انتشار پست : 1401/3/30 بازدید : 0

آیا شگفت‌انگیز نخواهد بود اگر هر مشتری وارد چرخه فروش شما شود و متقاعد شود که محصول شما برای آن‌ها آماده است و آماده امضا در جلسه باشد؟

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.

این همان کاری است که شما اینجا انجام داده‌اید. گاهی اوقات، سرنخ‌های بسیار جذابی خواهید داشت که تحقیقات خود را انجام داده‌اند و آماده خرید فوری هستند. بااین‌حال، به‌احتمال‌زیاد شما دارای مشتریانی هستید که گزینه‌های خود را بررسی کرده و محصول خود را به‌عنوان یک رقیب در نظر می‌گیرند؛ و وظیفه شما این است که آن‌ها را متقاعد کنید که محصول شما بهترین گزینه است.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از سی ار ام است.

اینجاست که اقناع وارد می‌شود!

اقناع یک روش ارتباطی است که هدف آن تأثیرگذاری بر نگرش‌ها، باورها یا رفتارهای دیگران است. درزمینهٔ فروش، متقاعدسازی معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که یک نماینده فروش سعی می‌کند مشتری را متقاعد کند که محصول یا خدمات آن‌ها بهترین راه‌حل برای مشکل آن‌ها است.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از crm فارسی است.

بیایید تاکتیک‌های اقناع را که می‌توانید امروز برای بستن معامله بعدی خود اجرا کنید، مرور کنیم.

تاکتیک‌های اقناع:

پیام خود را شخصی کنیدتمرکز بر حل مشکلاتارائه مدرک اجتماعیاهداف را پیش‌بینی کنیدتوانمندسازی تصمیم‌گیری در آیندهارتباطات شخصی ایجاد کنیددر روند کار عجله نکنیدپیام خود را شخصی کنید

اگر به دنبال متقاعد کردن یک مشتری برای در نظر گرفتن محصول خود هستید، در برابر تمایل به پایبندی به یک کلیشه در فروش عمومی مقاومت کنید. هنگامی‌که بیش‌ازحد تمرین می‌کنید یا پیام‌ها یا اطلاعاتی را که برای مشتری شما مناسب است به اشتراک نمی‌گذارید، تلاش‌های شما از یک گوش وارد و از گوش دیگر خارج می‌شود.

این بدان معنا نیست که شما باید تماس‌های فروش خود را به‌طور کامل پیگیری کنید، این بدان معناست که شما باید آماده‌باشید تا پیام خود را بسته به آنچه مشتری موردنظر علاقه دارد تنظیم کنید.

به‌عنوان‌مثال، اگر نرم‌افزار حقوق و دستمزد را به مشاغل کوچک می‌فروشید و در سربرگ ورودی می‌نویسد که شرکت آن‌ها در چندین استان کارمند دارد و آن‌ها به دنبال راه‌حل همه‌کاره هستند، باید از این اطلاعات برای تماس فروش خود استفاده کنید، هنگام آماده‌سازی، ممکن است بخواهید بر توانایی نرم‌افزار خود برای محاسبه نرخ مالیات برای همه استان ها با کلیک یک دکمه محاسبه کنید که این ویژگی به‌طور مستقیم با نگرانی‌های مشتری رابطه دارد. شما می‌توانید این فرآیند را با استفاده از یک ابزار بازاریابی مثل CRM خودکار کنید تا پیام‌های خود را به‌سرعت شخصی سازی کنید تا به خواسته‌های هر خریدار واکنش نشان دهد. این رویکرد ارزشمندتر از یک ویژگی عادی و روش های سنتی دیگر است که احتمال دارد کمتر به آن‌ها علاقه داشته باشند.

تمرکز بر حل مسئله

به‌جای این‌که تمام دلایلی را که باید محصول شما را بخرند (که ممکن است پر زحمت و نا امیدکننده باشد) به مشتری ارائه دهید، تمرکز خود را بر روی اشتراک همه دلایلی که محصول شما می‌تواند به حل مشکل آن‌ها کمک کند، متمرکز کنید. با نگه‌داشتن نگرانی‌های آن‌ها در مرکز پیشنهاد خود به‌عنوان راه‌حل، شما ارزش محصول خود را بدون هیچ‌گونه فشار زیاد به مشتری نشان می‌دهید

به‌عنوان‌مثال، اگر شما نرم‌افزار هزینه و گزارش برای کارآفرینان می‌فروشید و مشتریان احتمالی آن‌ها با نحوه ثبت دستی و دست و پاگیر هزینه‌های خود مشکل‌دارند، می‌توانید به ویژگی‌های خودکار نرم‌افزار خود اشاره‌کنید که به‌طور متوسط مشتریان شما چقدر وقت صرفه‌جویی می‌کنند. این نتنها نشان می‌دهد که شما فعالانه به نگرانی‌های مشتری خود گوش می‌دهید، بلکه یک راه‌حل مناسب نیز ارائه می‌دهید.

ارائه مدرک اجتماعی

بگذارید مشتریان قبلی شما فروش را برای شما انجام دهند، دانستن اینکه چه زمانی از اثبات و محکمه های اجتماعی استفاده کنید، می‌تواند یک تاکتیک قوی برای اقناع باشد.

درحالی‌که خریداران ممکن است حرف شما را به‌ عنوان نماینده در نظر بگیرند زیرا می‌دانند شما می‌خواهید این فروش را انجام دهید، ممکن است به ‌احتمال ‌زیاد به توصیف یا داستان مشتری قبلی که به دنبال راه‌حل مشابه بود اعتماد کنند. اگر با چشم‌اندازی روبرو هستید که مطمئن نیست محصول شما مناسب است، به اشتراک گذاشتن داستان موفقیت مشتری می‌تواند رویکرد مؤثری باشد.

اهداف را پیش‌بینی کنید

این را تصور کنید: احساس می‌کنید که برای تماس فروش آماده‌شده‌اید. احساس می‌کنید درک کاملی از این‌که مشتری احتمالی کیست و به دنبال چه چیزی هستند دارید. یادداشت‌های شما تایپ‌شده و آماده بستن معامله هستید.

سپس در حین تماس، مشتری چندین مبحث متفرقه را پیش می کشد، از شما سؤال‌هایی می‌پرسد و اعتراضاتی را که برای پاسخگویی به آن‌ها آماده نبودید ذکر می‌کند، کابوس هر فروشنده؛ اما زیاد دست‌پاچه نشوید، این‌یک تجربه یادگیری ارزشمند است.

برای استفاده از قدرت اقناع، برای گفتگوهای فروش خود با طوفان فکری اهداف احتمالی که ممکن است یک مشتری احتمالی برای پیشنهاد شما داشته باشد، آماده شوید و نکاتی را برای رد صلاحیت اعتراضات آماده کنید.

توانمندسازی، تصمیم‌گیری و آینده‌نگری را تقویت کنید

درنهایت، می‌خواهید مشتریان از شما خرید کنند زیرا آن‌ها واقعاً نیاز مند خرید هستند، نه به این دلیل که احساس فشار می‌کنند؛ هیچ‌کس دوست ندارد به او بگویند چه‌کار باید بکنید، بنابراین شما می‌خواهید از رویکرد بیش‌ازحد افراطی خود داری کنید. به‌عنوان نماینده فروش، این وظیفه شماست که زمینه و اطلاعاتی را ارائه دهید تا  انتخاب محصول  با فکر و نظر مشتری صورت بگیرد.

به‌عنوان یک فروشنده متقاعدکننده، اطمینان حاصل کنید که در طول مکالمه به مشتری یادآوری می‌کنید که خرید انتخاب آن‌ها است.

ارتباطات شخصی ایجاد کنید.

این اساساً یک قانون تعامل اساسی انسان است . همه ما مایل هستیم که به افرادی که درواقع دوستشان داریم، ایمان داشته باشیم و در سطح عمیق‌تری با آن‌ها ارتباط برقرار کنیم. درحالی‌که خریداران می‌توانند محصول یا مارک شما را دوست داشته باشند، به‌عنوان نماینده فروش، شما منبع اصلی ارتباطات انسانی نماینده شرکت خود هستید.

با ایجاد ارتباط واقعی با مشتریان احتمالی خود و جلب رضایت آن‌ها در سطح انسانی، خود را در موقعیت بهتری برای گفتگوی متقاعدکننده قرار می‌دهید. در اینجا چند نکته برای ایجاد تأثیر خوب وجود دارد:

مکمل باشید

یک تعریف واقعی می‌تواند تا حد زیادی پیش برود. به‌عنوان‌مثال، اگر در حال فروش نرم‌افزارهای بسیار موردنیاز به یک مشتری مشاغل کوچک هستید، تمجید از تمام‌کارهایی که تاکنون در کسب‌وکار خود انجام داده‌اند و تأکید بر اینکه محصول شما چگونه آن‌ها را به سطح بعدی می‌رساند، رویکرد مؤثرتری است.

یافتن زمینه‌های مشترک

همان‌طور که در حال ایجاد یک ارتباط شخصی با مشتریان خود هستید، به دنبال موارد مشترکی باشید که می‌توانید در مورد آن‌ها با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. جستجوی مشترک با مشتریان احتمالی راه خوبی برای ایجاد اعتماد و ترغیب آن‌ها به خرید محصول شما است.

در روند کار عجله نکنید

در آخر اما مطمئناً از همه مهم‌تر، در روند فروش عجله نکنید. ما متوجه می‌شویم شما اهدافی دارید که به‌طور منظم به آن‌ها برسید. بااین‌حال، اقدام باید برای مشتری احتمالی طبیعی به نظر برسد. آن‌ها نباید تحت‌فشار قرار بگیرند یا برای امضای خرید عجله کنند. این بدان معنا نیست که نمی‌توانید احساس فوریت را پیاده کنید یا به‌موقع عمل کنید، درواقع ایجاد یک احساس سرعت در خرید (مانند ارائه قیمت ویژه برای مدت محدود) می‌تواند یک تاکتیک مؤثر باشد.

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که شما می‌خواهید با مشتری خود در همان زمینه باقی بمانید. این امر به این معناست که مطمئن شوید محل فروش شما کجا است که مشتری در خط فروش شما قرار دارد. اگر هنگام گذراندن مراحل فروش، این تصور را دارید که چشم‌انداز فروش شما آماده بسته شدن است، درصورتی‌که آن‌ها هنوز در مرحله بررسی هستند، تاکتیک‌های شما کمتر قانع‌کننده خواهد بود، زیرا مشتری از دست رفته احساس می‌شود.

دسته : ,
برچست ها :

5 نوع داده در CRM (و نحوه ایجاد آن)


تاریخ انتشار پست : 1401/3/29 بازدید : 0

داده‌ها یکی از محرک‌های اصلی بازرگانی و طراحی کسب‌ و کار هستند، با این‌ حال، بسیاری از تنظیم گیرندگان به‌طور کامل نمی‌دانند که چگونه جمع‌ آوری نادرست داده‌ها و آنالیز ضعیف داده‌ها می‌توانم در بازاریابی، فروش و نتیجه نهایی آن‌ها تأثیر منفی دارد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از سی ار ام فارسی است.

بر اساس تحقیقات IBM، داده‌های ضعیف و نادرست سالانه 3 میلیارد تومان  برای مشاغل ضرر ایجاد کرده و  متأسفانه استراتژی ها و برنامه ها با این داده های بد پیش رفته و حتی نرم افزار های فروش و بازاریابی هم با استفاده از این داده، به درستی کار نمی کنند.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از نرم افزار سی ار ام است.

با توجه به اهمیت داده و استفاده از داده های با کیفیت، هزینه ی سنگین ناشی از داده های ضعیف، گذشت زمان است که دیگر بر نمی گردد، در کنار گذر زمان برای جبران مشکلات به وجود آمده باید هزینه زیادی را هم متحمل شد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از داینامیک 365 است.

به‌طور متوسط ​​، لیست‌ داده ها سالانه بین 22 تا 30 درصد دارای خطا و اشتباه هستند.

مطابق گزارش های داخلی و خبرگذاری های معتبر مثل ایسنا، هر 30 دقیقه یک‌بار، 120 آدرس ارتباطی و 75 شماره تلفن تغییر می‌کند، 20 مدیرعامل شغل خود را ترک می‌کنند و 30 کسب‌وکار جدید ایجاد می‌شود!

داده های بد وارد سیستم سی ار ام می شوند و، این داده ها ممکن است بر اساس داده های تغییر کرده، قدیمی و مفقود شده، وارد شده در فیلد اشتباه، تکراری و . . .  به وجود بیاید، مایکروسافت سی ار ام دارای خیلی از ماژول ها، سیستم های امنیتی و روش هایی است که تا حد زیادی از ورود یا استفاده از داده های نادرست و ضعیف جلوگریری می کند، در صورتی که بسیاری از نرم افزار های سی ار ام ایرانی و حتی غیر ایرانی قابلیت های کمتری برای بررسی داده ها دارند.

به‌عنوان مثال، کیفیت پایین داده‌ها به‌طور چشمگیری تلاش‌های بازاریابی را کند و حتی بدون نتیجه می کند، با استفاده از فهرست‌های داده ای قدیمی که میزان رسیدن به یک سرنخ یا ارتباط با مشتری و همچنین برچسب‌ گذاری و اطلاعات اضافی را افزایش می‌دهند.

این اشتباهات ساده می‌تواند به معنای تفاوت بین یک کمپین موفق با صدها هزار تومان پول درآمد و آن چیزی باشد که به‌سختی به مخاطبان موردنظر شما می‌رسد و در آن ها مشارکت ایجاد می‌کند. داشتن داده‌های باکیفیت بالا در CRM شما کلید ارائه تجربیات مثبت، ارتباط سریع  بهتری با مشتری و افزایش درآمد است.

با داشتن اطلاعات تماس دقیق، مانند آدرس‌های ایمیل معتبر و داده‌هایی که مرتباً پاک‌سازی و استاندارد می‌شوند، شانس بیشتری برای دستیابی به‌موقع به مشتریان خود با اطلاعات کامل، تبلیغات محصول و افزایش فرصت‌ها دارید.

داده‌های بد می‌تواند بر پذیرش کاربر در روش‌های پرهزینه زیر تأثیر بگذارد:

تأثیر داده‌های ضعیف در CRM

1- ROI را محدود می‌کند

بررسی ساده CRM تعیین می‌کند که برای 50 کاربر در یک دوره سه‌ساله و در نظر گرفتن مدیران و ماژول ها، هزینه یک شرکت برای CRM نزدیک به 40 تا 60 میلیون تومان در حالت پایه است و اگر کسی به خروجی این نرم افزار اعتماد نکند، کار کردن و هزینه برای استفاده از این سیستم در کسب و کار خودش بسیار سخت خواهد شد.

2- می‌تواند نوسان زیادی داشته باشد

نکته اصلی این است که به دنبال ثبات باشید. اگر همیشه از داده های درست و با کیفیت استفاده کنید، به سیستم اعتماد ایجاد می‌کند و تیم‌هایی که باید از این داده‌ها استفاده کنند، آن را قابل‌اعتماد می‌دانند. به‌ نو به خود، آن‌ها تمایل بیشتری به استفاده از داده‌ها برای تصمیم‌گیری‌ها و پیش‌بینی‌های تجاری دارند که کار آن‌ها را آسان‌تر و فعالیت های تیم‌های آن‌ها را مؤثرتر می‌کند.

یک نماینده بازاریابی که به دلیل گم‌شدن یا نادرست بودن داده‌ها یا آدرس‌های ایمیل، تقسیم‌بندی نادرست را تجربه می‌کند، نرخ پرش گسترده‌ای را تجربه می‌کند و اعتماد محدودی به سیستم دارد، نرخ پرش یعنی مشتری یا مخاطب از دست برود، تا مراحلی به شما و کسب و کار شما جذب شود اما ادامه ندهد و بالارفتن این آمار اصلا برای تجارت خوب نیست.

3- عادات فکری نادرستی را ایجاد می کند!

این مورد در همه نقش‌ها وجود دارد. هنگامی‌که یک کاربر بر اساس تجربه به داده‌ها اعتماد نمی‌کند، تلاش چندانی نخواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که داده‌های واردشده در سیستم سی ار ام به‌عنوان “خوب” شناخته شوند. اما وقتی داده‌ها صحیح و قابل‌اعتماد باشند، احتمال انتقال و ارتباط ضعیف و بد با کاربران زیاد نخواهد بود.

مدیری که برای پیش‌بینی دقیق بازار و فرآیند ها و همچنین مدیریت کسب وکار و کارمندان خود به داده‌های CRM وابسته است، به دلیل تکراری، مفقود شدن و داده‌های نادرست، گزارش‌های نادرستی دریافت می‌کند.

خوشبختانه راه‌هایی برای به حداقل رساندن داده‌های بد با ایجاد یک فرایند روشن برای دستیابی و حفظ داده‌های باکیفیت وجود دارد. درنتیجه یک پلتفرم CRM با پیکربندی خوب، مملو از داده‌های قابل‌اعتماد است که احترام به سیستم و فرایندهای کیفیت داده‌های مدیریت‌شده توسط دولت را افزایش می‌دهد و استقبال زیاد کاربران در فروش، بازاریابی و سایر واحدهای تجاری ایجاد می کند.

تیم نورون سی ار ام می تواند به شما علاوه بر پیکربندی سیستم مایکروسافت سی ار ام، این خدمت را ارائه دهد که با انجام جلسات و مشاوره ها، زیر و بم کسب و کار شما را بشناسد و برنامه ریزی های بازاریابی و فروش را برای کسب و کار شما انجام دهد.

بیایید بحث کنیم که چه نوع داده‌هایی باید تیم شما در CRM شما ذخیره کند تا ارتباطات و فرآیندهای تجاری بهبود یابد.

داده‌های CRM شامل چه مواردی است؟

داده های هویتیداده های توصیفیداده های کمیداده های کیفیداده های خام1- داده‌های هویتی

داده‌های هویتی شامل جزئیاتی است که می‌تواند برای شناسایی مشتریان، مخاطبین و همکاران شما استفاده شود. در حالت ایده آل، این داده‌ها باید از تلاش‌های تبلیغاتی هدفمند شما پشتیبانی کنند. داده‌های هویتی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

نام: معمولاً شامل نام و نام خانوادگی مخاطب است.اطلاعات پست: آدرس فیزیکی که مخاطب می‌تواند نامه یا محصول را دریافت کند.آدرس ایمیل و شماره تلفن: علاوه بر این، شایان‌ذکر است که مخاطب چه  روش ارتباطی را  ترجیح می دهد.رسانه‌های اجتماعی: پیوند به‌حساب های رسانه‌های اجتماعی و دسته‌های رسانه‌های اجتماعی انتخابی مشتری.اطلاعات شخصی: تاریخ تولد، اطلاعات حساب مربوط به محصول یا خدمات شما.2- داده‌های توصیفی

داده‌های توصیفی شامل جزئیات شیوه زندگی مربوط به مخاطبین شما است. این داده‌ها تصویری جامع از افرادی که سرنخ‌ها و مخاطبین شما در سطح شخصی‌تری هستند به شما ارائه می‌دهد و بینش کلی در مورد انتخاب‌های کلی آن‌ها را ارائه می‌دهد. در CRM شما، داده‌های توصیفی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

جزئیات شغلی و تحصیلی: نام شرکت، حرفه و سطح تحصیلات.جزئیات خانواده: وضعیت زناشویی و والدین، ​​تعداد فرزندان آن‌ها.اطلاعات شیوه زندگی: وضعیت مالکیت خانه، وضعیت مالکیت خودرو، علایق عمومی.3- داده‌های کمی

داده‌های کمی شامل نقاط داده قابل‌ اندازه‌ گیری است که می‌تواند به شما در تفسیر نحوه ارتباط مخاطبین با شرکت شما کمک کند. در اینجا چند نمونه از داده‌های کمی برای CRM شما آورده شده است:

تعداد خریدهای مخاطب از شما و میانگین ارزش سفارش.آمار اینکه هرچند وقت یک‌بار از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند و چه منابعی آن‌ها را به وب‌سایت شما آورده است.فاکتوره ها و پیش فاکتورهای خدماتی ثبت‌شده.هرچند وقت یک‌بار آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی با شرکت شما در ارتباط هستند.4- داده‌های کیفی

داده‌های کیفی را می‌توان در CRM شما ذخیره کرد تا شما را در مورد نگرش‌ها، انگیزه‌ها و رفتارهای مخاطب شما مرتبط با تصمیمات خرید آن‌ها مطلع کند. این اطلاعات معمولاً از بازخورد مستقیم و نظرسنجی‌های انجام‌شده توسط شرکت شما جمع‌آوری می‌شود. سؤالاتی که می‌تواند از شرکت شما در جمع‌آوری داده‌های کیفی پشتیبانی کند، عبارت‌اند از:

چگونه به خدمات شرکت ما امتیاز می‌دهید؟چقدر از خرید خود راضی هستید؟چرا این خرید را انجام دادید (برای خودتان، هدیه و غیره)؟چه چیزی باعث شد این محصول را انتخاب کنید؟5- داده های خام

در واقع یکی از تعاریف داده، اطلاعات خام است، داده ها خود خام هستند ولی در اینجا منظور از داده خام این است که داده مشخص نیست که از کجا آمده و دسته بندی آن بسیار دشوار است.

نتیجه

سخن آخر، این مقاله اولاً اهمیت داده ها را مشخص می کند، و در مرحله بعدی  نوع داده های مختلف ورودی در سیستم های سی ار ام را آشکار می کند.

دسته : ,
برچست ها :

چرا باید از نرم‌افزار CRM استفاده کرد؟


تاریخ انتشار پست : 1401/3/28 بازدید : 0

وقتی نوبت به بازاریابی می‌رسد، کافی نیست داده ها را فقط جمع‌آوری کرده و به آن ها امیدوار باشیم که فقط با داده ها جمع آوری شده بتوانیم بازاریابی کاملی انجام دهیم. شما باید بتوانید محتوای مرتبط و شخصی را ارائه دهید که مخاطبان شما می‌خواهند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. بااین‌حال، برای انجام این کار، باید بتوانید داده‌های مربوط به مشتریان احتمالی خود را جمع‌آوری کنید، نه‌فقط اطلاعات تماس آن‌ها، بلکه رفتارهای آن‌ها را نیز در ارتباط با برند تجاری خود قرار دهید.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از crm فارسی است.

بهترین راه برای این کار استفاده مؤثر از نرم‌افزار CRM است.

نرم‌افزار CRM چیست؟

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از crm فارسی است.

کلمه CRM مخفف مدیریت ارتباط با مشتری است که ابزارها و استراتژی ها را با هدف تقویت مشتریان وفادار ترکیب می‌کند. این استراتژی ها و ابزارها بدون نیاز به تلاش سنتی و دستی شدید تیم‌های بازاریابی و فروش شما، یک تجربه شخصی نوین و هماهنگ با دنیای دیجیتالی امروز را ایجاد می‌کنند. اگرچه ممکن است از خود بپرسید که چرا از نرم‌افزار CRM استفاده می‌کنید درحالی‌که می‌توانید به‌صورت تئوریک و غیر اتوماسیون آن عملکردها را به‌تنهایی مدیریت کنید؟!

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از نرم افزار crm است.

در اصل، نرم‌افزار CRM یک پایگاه داده است که شامل تمام اطلاعات مربوط به بخش های فرآیند ها و سطوح مختلف کسب و کار شما است که به تلاش‌ های بازاریابی و فروش شما مربوط می شود. یک CRM خوب حاوی اطلاعات کامل تماس با مشتری است و از تعاملات آن‌ها با نام تجاری شما پیروی می‌کند. هر زمان که آن‌ها با شخصی در بخش خدمات و پشتیبانی تماس می‌گیرند، داده ها از مشتری با هر روش ارتباطی، تلفن، فرم ها، وبسایت ها یا شبکه های اجتماعی جمع آوری کرده و در سی ار ام ذخیره می شوند

مزایای نرم‌افزار CRM

یک CRM خوب برای هر تاکتیک بازاریابی دیجیتالی که به کار می‌برید مزایای متعددی را ارائه می‌دهد. با استفاده از CRM، می‌توانید عملکرد بازاریابی خود را پیگیری کنید. شما داده‌های واضحی در مورد تک‌تک سرنخ‌ها در حین حرکت در قیف فروش خود خواهید داشت و همچنین داده‌های گسترده‌تری در مورد کمپین‌ها و پیام‌های خاص جمع‌ آوری می‌کنید. با داشتن این اطلاعات، می‌توانید مخاطبان مورد نظر خود را بیشتر تقویت کرده و نحوه اجرای کمپین‌های آینده را افزایش دهید.

همچنین می‌توانید کارآمدتر کار کنید و همکاری بین گروه‌های مشتریان و همچنین بین بخش ها و تیم های داحلی شرکت و کسب و کار خود را تقویت کنید. بخش بازاریابی می‌تواند اطلاعات احتمالی را مستقیماً در CRM جمع‌آوری کند و تیم فروش می‌تواند تعاملات خود را با آن مشتریان احتمالی ثبت و ذخیره کند. این اطلاعات به تیم بازاریابی اجازه می‌دهد تا محتوای مربوطه را به آن مشتریان ارائه دهد.

اگر CRM شما با ابزارهای اتوماسیون بازاریابی یکپارچه‌شده است، طیف گسترده ای از امکانات CRM را در پرتو جدیدی مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید رفتارهای خاصی را که منجر به اقدامات اتوماسیون می‌شود، پیگیری کنید. به‌عنوان‌مثال، یک سرپرست ممکن است دارایی خاصی را از وب‌سایت شما بارگیری کند و باعث ایجاد یک کمپین ارسال ایمیل از محتوای مربوطه شود. اگر آن‌ها روی یکی از ایمیل‌های موجود در بازاریابی و یا کمپین های ایمیلی کلیلک و ورود کنند، ممکن است که همان مخاطب به مشتری اصلی شما تبدیل شود.

استفاده مؤثر از اتوماسیون بازاریابی و نرم‌افزار CRM در کنار هم، بهترین راه برای صرفه‌جویی در هزینه، صرفه‌جویی در وقت و اثبات اثربخشی بازاریابی دیجیتال و نوین است.

انتخاب CRM

برای به حداکثر رساندن مزایای CRM، باید یکی را انتخاب کنید که با نیازهای تجاری شما مطابقت داشته باشد. به دنبال نرم‌افزار CRM باشید که به‌راحتی با ابزارهای اتوماسیون بازاریابی و سایر گردش کار شما ادغام می‌شود درحالی‌که استفاده از آن برای تیم شما آسان است.

اتوماسیون های حسابداری هم نظیر: سپیدار به‌خوبی با نرم‌افزارها مایکروسافت سی ار ام ادغام می شوند و اگر هنوز CRM موردنیاز خود را انتخاب نکرده‌اید، پیشنهاد تیم نورون سی ار ام، انتخاب مایکروسافت سی ار ام است که با ویژگی های بسیار زیاد و قابلیت ادغام پذیری بسیار بالایی که سایر نرم افزار های تجاری دارد می تواند کاملا با اهداف تجاری شما هم راستا و یکپارچه شود، تیم مجرب ما از پیاده سازی تا اجرای کامل فرآیندهای شما در محیط Microsoft Dynamics 365 را ارائه می دهد.

چگونه بر نقاط ضعف CRM غلبه کنیم؟ (راه حل استفاده از مایکروسافت سی آر ام است)

این هیچ رازی نیست، فقط 13 درصد از فروشندگان از CRM خود راضی هستند.

وعده CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) باعث شد تا سازمان‌ها بر این باور باشند که هرکدام می‌توانند از طریق پیگیری نقاط تماس در طول سفر خریدار، تجارت خود را به‌صورت دیجیتالی تغییر دهند.

هنگامی که به طور مؤثر مورداستفاده قرار گیرد، می‌تواند منبع اصلی تیم فروش شما باشد همه را منظم، کارآمد و در اوج بهره‌وری نگه دارد. بااین‌حال، با رشد یک شرکت، مجموعه فروش و پایگاه داده، حفظ ساختار و مدیریت برای به‌روز نگه‌داشتن CRM دشوار می‌شود. نتیجه؟ سازمان‌دهی کمتر، سردرگمی بیشتر و معاملات کمتر است.

به صورت کلی اگر شما برای کسب و کار خود از سی ار ام ها استفاده نکنید، بسیاری از سایر رقبای خود دنیای دیجیتالی امروز عقب خواهید بود، و اما اگر از سی ار ام نادرست که با صنعت شما سازگار نیست نیز استفاده کنید، قطعا با گذشت زمان در اجرا یا پیکربندی فرآیند های خود دچار مشکل می شوید، Microsoft CRM با قابلیت بسیار زیادی که دارد و همچنین با انعطاف بسیار بالای خود می تواند از بهترین گذینه های تصمیم گیری باشد که در پیش روی کسب و کار ها قرار دارد.

تیم ما در راستای این مقاله بررسی کرده است که چگونه تیم فروش شما می‌تواند زمان ارزشمندی را با مایکروسافت سی ار ام دست آورد:

غلبه بر سخت‌ترین نقاط ضعف  CRM شماادغام‌های پیشرو که مستقیماً در CRM و گردش کار شما قرار می‌گیردمقابله با نرخ پایین پذیرش و کیفیت داده‌ها

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب یک پلت فرم CRM، امروز با ما صحبت کنید یا نسخه نمایشی دریافت کنید.

دسته : ,
برچست ها :

چرا پیاده سازی CRM شکست می خورد؟


تاریخ انتشار پست : 1401/3/26 بازدید : 0

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بخشی اساسی از تمام تلاش های فروش (و همچنین بازاریابی) است. درگذشته شرکت هایی مختلفی مثلSalesforce ، Microsoft Dynamics ، HubSpot Sales از سیستم های خانگی و حتی صفحات گسترده Excel (وحشتناک بر وحشت) استفاده می کردند. اگرچه همه سیستم ها مزایا و معایب خود را دارند ، اما نداشتن سیستم یکپارچه مدیریتی یک گزینه دیگر به حساب نمی آید.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده ازمدیریت ارتباط با مشتری است.

وقتی در مورد پیاده سازی CRM صحبت می کنید ، دو سناریوی اساسی وجود دارد:

1-شما چیزی ندارید (به غیر از صفحات حاوی دیتا) و برای اولین بار در سازمان خود CRM را پیاده سازی می کنید.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از سی ار ام است.

2-شما در حال مهاجرت از CRM به CRM دیگر هستید.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از نرم افزار سی ار ام است.

هر دو سناریو مملو از چالش هایی هستند ، به ویژه در مورد انتظارات ذینفعان. ممکن است به یک جمله تکیه کنند: “شکست یک گزینه نیست” ، اما ممکن است زمانی که تغییرات قابل توجهی را برای بخش فروش در شرکت خود اعمال می کنید ، نزدیک باشد این تغییر روش شما جواب ندهد.

با فرض اینکه شما قبلاً یک سیستم CRM را انتخاب کرده اید که وظایف مورد نیاز سازمان شما را انجام می داده است ، در این زمان دو دلیل عمده وجود دارد که پیاده سازی CRM شکست می خورد. به این ترتیب سازمان شما با دانستن آن ها می تواند از سرنوشت شکست های مشابه آن جلوگیری کند.

شما به اندازه کافی آماده نشده اید

برخی چیزها را می توان به راحتی تغییر داد به عنوان مثال ، قلم در دفتر یا اینکه آیا در راهرو شرکت یک دستگاه قهوه ساز تهیه کنید.

صرف نظر از این ، پیاده سازی CRM جدید یا تغییر سیستم قبلی CRM شما یکی از آن کار های ساده نیست. زمان مهمی برای برنامه ریزی و آماده شدن برای تغییر صرف می شود. در اینجا چند مورد وجود دارد که می خواهید به عنوان یک پیش نیاز در نظر بگیرید:

برای درک بهتر این نکته چرا کسب و کار شما به سیستم مدیریت ارتباط با مشتری نیاز دارد مقاله 7 نشانه هشدار دهنده که شرکت شما به نرم افزار CRM نیاز دارد را مطالعه بفرمایید.

نقشه برداری داده ها

داده های اساسی در CRM چیزی است که به سیستم ارزش می دهد. اولین نکته کیفیت داده های فعلی شما است. اگر از ابتدا کار را شروع می کنید ، می خواهید از فروشندگان خود صفحات گسترده مثل ورد یا اکسل (یا شکل دیگری از داده ها) را که برای ردیابی معاملات استفاده می کنند را در سیستم جدید CRM وارد کنند.

اگر  در CRM موجود دارید ، می خواهید ارزیابی کنید که داده ها به چه شکلی هستند. باید بدانید که انتقال داده هایی که به هم ریخته اند به نفع هیچکس نخواهد بود.

اینها تنها چند سوال است که هنگام فکر کردن در مورد داده ها و راه اندازی یک سیستم CRM جدید باید بپرسید تا خلاقیتان به جریان بیفتد.

حتما نوشته

CRM جدید

فراتر از زمینه های استاندارد ، مانند نام ، نام خانوادگی ، ایمیل ، نام شرکت و غیره ، فروشندگان شما در حال حاضر چه نوع اطلاعاتی را دنبال می کنند؟

آیا می توان هر یک از این اطلاعات را استاندارد کرد؟ به عنوان مثال ، اگر فروشندگان از آفیس استفاده می کنند و در هر صنعتی که برای آنها منطقی است تایپ می کنند ، آیا می توانید یک لیست کشویی از پیش تعیین شده از صنایع را که کاربر می تواند از بین آنها انتخاب کند پیاده سازی کنید؟

آیا زمینه هایی وجود دارد که برخی از فروشندگان آنها را دنبال می کنند و برخی دیگر آنها را دنبال نمی کنند؟ آیا آن زمینه ها برای داشتن یک مکان خوب یا یک مکان مناسب هستند؟

CRM موجود

فروشندگان شما در حال حاضر از کدام زمینه های استاندارد برای شرکت ها ، مخاطبین و معاملات یا فرصت ها استفاده می کنند؟

چند فیلد سفارشی دارید؟ نوع فیلد هر کدام چیست؟ گزینه های زمینه چیست؟ آنها به کدام شی (ها) گره خورده اند؟

آیا زمینه هایی وجود دارد که هیچکس در حال استفاده از آنها نیست و می توان آنها را حذف کرد؟ هر دو، وقتی شخصی یک فرم را در وب سایت شما پر می کند ، داشتن چه اطلاعاتی خوب است؟ فروشندگان چگونه اولویت رهبری را تعیین می کنند؟ چگونه آنها تمایل به بسته شدن را علامت گذاری می کنند (یا در حال علامت گذاری هستند)؟

فرآیندهای تعریف شده

اگر CRM وجود نداشته باشد ، معمولاً فرآیندهای زیادی وجود ندارد که فروشندگان باید دنبال کنند. با این حال ، اگر از یک CRM به CRM دیگر منتقل می شوید ، به احتمال زیاد حداقل چند فرایند و روش وجود دارد ، یا شاید بسیاری.

با بررسی کامل فرایندهای موجود شروع کنید. از فروشندگان بخواهید نحوه استفاده از این سیستم را به صورت روزانه مورد بررسی قرار دهند. بدون درک این موضوع ، آماده شدن برای فرآیندهایی در یک سیستم جدید که نیازهای آنها را برطرف کند ، دشوار است.

به عنوان مثال ، یک مشتری من هر بار که یک پرس و جو جدید انجام می شد ، سرنخ های جدیدی در CRM قدیمی ایجاد می کرد تا بتوانند وضعیت سرنخ را از ابتدا تا معماله ردیابی کنند. سیستم جدید فقط به ازای هر نفر یک پرونده تماس مجاز می کند. بدون درک این اختلاف پیش از موعد ، ما آمادگی این را نداشتیم که به این موضوع بپردازیم و روند جدید را با سیستم جدید در میان بگذاریم.

با ممیزی کامل خود ، تعیین کنید که چه فرایندهایی باید (یا می توانند) ثابت بمانند و کدام باید تغییر کنند. به عنوان مثال ، مراحل معامله شما ممکن است به این ترتیب عالی باشد ، اما ممکن است متوجه شوید که به فروشندگان نیاز دارید تا صنعت را در سطح شرکت به جای سطح تماس نشان دهند.

سرانجام ، یک گزارش دقیق از آنچه مدیریت باید از نظر گزارش دهی ببیند ، بدست آورید. آیا با صنعت معامله می شود؟ رتبه بندی توسط نماینده فروش و هدف؟ زمان در هر مرحله معامله؟ این الزامات گزارش دهی بر فرایندهایی که فروشندگان شما باید دنبال کنند و نحوه ذخیره داده ها در CRM تأثیر خواهد گذاشت.

SLA بین بازاریابی و فروش

یک سیستم CRM مزایای زیادی دارد ، از جمله کارایی فروشنده ، ردیابی و مدیریت داده ها ، گزارش دهی و توانایی مدیریت خط لوله در صورت استعفا از فروشنده یا استخدام خط جدید.

با این حال ، یکی از مزایای اضافی ، توانایی برقراری ارتباط بین بازاریابی و فروش است (با توجه به یک راه حل جامد اتوماسیون بازاریابی). ایده بازاریابی آوردن سرنخ ها و “انداختن آنها روی دیوار” برای فروش یک ایده قدیمی است ، اما متأسفانه هنوز در بسیاری از محیط های کاری امروز صادق است.

برای استفاده بیشتر از CRM خود ، یک توافقنامه سطح خدمات (SLA) بین بخشهای بازاریابی و فروش خود تعیین کنید. به طور معمول این موارد شامل تعریف مراحل چرخه زندگی و همچنین توافق بازاریابی با مقدار مشخصی از سرنخ ها و فروش با توافق برای پیگیری در یک بازه زمانی مشخص است.

تعریف نحوه ورود مخاطبین از طریق بازاریابی به سیستم CRM (و همچنین فروشندگانی که مستقیماً وارد می شوند) آخرین مرحله در آماده سازی برای اجرای مناسب قبل از موعد است.

فروشندگان در برابر تغییر مقاوم هستند (همه ما هستیم).

واقعا تقصیر آنها نیست صادقانه بگویم ، تقریباً همه ما در برابر تغییرات مقاوم هستیم. تفاوت فروشندگان در این است که آنها دارای اهرم هستند و پول شرکت شما را به ارمغان می آورند. به همین دلیل ، من مواردی را دیده ام که فروشندگان بسیاری از کارت ها را در دست دارند و می خواهند در مورد نحوه اداره امور در بخش و آنچه “مجاز به فرار از آنها هستند” تماس بگیرند.

در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد که چرا پیاده سازی CRM به طور خاص به استفاده فروشندگان از سیستم مربوط می شود.

مدیریت به طور یکجانبه از آن حمایت نکرد

یک سیستم CRM جدید باید از بالا به پایین پشتیبانی شود. اگر فروشندگان نسبت به سیستم جدید احساس دوگانگی داشته باشند ، ممکن است از سیستم قبلی استفاده کنند ، با توجه به این واقعیت که مدیریت ممکن است تغییر کند و به آنها اجازه دهد به شیوه قدیمی کارها بازگردند.

تضمین خرید از همه سطوح کلید دور زدن این مسئله است. از مدیریت بخواهید اهمیت و مزایای CRM را به صورت عمومی تقویت کند. این امر استفاده و سرمایه گذاری در موفقیت پروژه را تشویق می کند.

سیستم جدید پیچیده است و استفاده از آن سخت است

اگر یک فروشنده برای ردیابی معاملات خود از یک صفحه گسترده مثل اکسل استفاده می کند ، پیاده سازی CRM ممکن است برای کاربرانش پیچیده و خسته کننده باشد. فرآیندهایی که در یک سیستم CRM ساده بودند ممکن است در سیستم دیگر با سه یا چهار کلیک انجام دهند. این نوع ناامیدی باعث می شود فروشندگان با تکیه بر شیوه قدیمی انجام کارها  و بدتر از همه ، در مورد بهره وری همه کارها را دو بار انجام دهند ، یک بار در هر CRM.

برخی از سیستم های CRM مانند  Microsoft Dynamics 365وجود دارد که سهولت استفاده را به عنوان یکی از اولویت های اصلی این پلت فرم حفظ می کند. در حالت ایده آل ، CRM باید به قدری آسان باشد که فروشندگان بتوانند به تنهایی آن را انتخاب کنند در حالی که به اندازه کافی قوی هستند تا سطح گزارش مورد نیاز مجموعه C را ارائه دهند. تظاهرات زنده سیستم به نمایش سهولت استفاده کمک می کند ، اما اگر فروشنده ای دارید که بازی را امتحان کرده و بازخورد ارائه می دهد ، یک فروشنده واسطه می تواند گزینه بهتری باشد.

شما از فروشندگان خود به اندازه کافی حمایت نکرده اید

راه اندازی فروشندگان خود بر روی یک سیستم جدید (یا هر CRM در این زمینه) می تواند چالش برانگیز باشد. اما اگر آنها از سیستم استفاده نکنند ، پروژه شما شکست می خورد.

برای حمایت از فروشندگان خود ، پنج مرحله زیر را در نظر بگیرید:

به میزان کافی برای تغییر آماده شوید و زمان خود را صرف بررسی جزئیات کنید. اطمینان حاصل کنید که فروشندگان تمام داده ها و فیلدهای سفارشی را در CRM مورد نیاز خود دارند.برقراری ارتباط! در حین کار در جهت پیاده سازی CRM ، فروشندگان را در جریان هر مرحله قرار دهید. درخواست بازخورد کنید. خرید مطمئنارائه جلسات آموزشی در مورد نحوه استفاده از CRM و سناریوهای رایج ؛ این جلسات را ضبط کرده و فیلم ها را در یک مکان مرکزی ذخیره کنید.در صورت نیاز ، فرآیندهای کلیدی را با جزئیات (و اسکرین شات) برای مرجع فروشندگان مستند کنید.مکانیزمی برای فروشندگان ایجاد کنید تا سوالات مربوط به CRM را بپرسند ، مانند فرم های ثبت نام یا تعریف ساعات اداری.

فروشندگان شما از سیستم CRM هر روز ، معمولاً در تمام طول روز استفاده می کنند. این جزء لاینفک کار آنهاست. CRM خوب فروشندگان را کارآمدتر می کند و منجر به نرخ بهتر بسته شدن و زمان بسته شدن کوتاه مدت می شود. مطمئن شوید که پیاده سازی CRM شما با آمادگی کامل و پرداختن به مقاومت طبیعی در برابر تغییر از ابتدا محکوم به شکست نیست.

دسته : ,
برچست ها :

انواع بازاریابی آنلاین و آفلاین


تاریخ انتشار پست : 1401/3/25 بازدید : 0

انواع بازاریابی را می‌توان بــا توجــه بــه شــاخص های مختلــف بــه انــواع متفاوتــی تقسـیم بنـدی کـرد؛ بـه عنـوان نمونـه، بازاریابـی سـنتی و مـدرن و یـا بازاریابـی آنلاین و آفلاین. در ایــن بخــش بــه برخــی از مهمتریــن انــواع بازاریابــی اشــاره می کنیــم.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.


بازاریابی B2B و بازاریابی B2C

منظـور از بازاریابـی B2B (بنـگاه بـه بنـگاه، تجـارت بـا تجـارت، بیزینـس بـا بیزینـس، شــرکت بــا شــرکت و یــا صنعت با صنعت) بازاریابــی محصولات شــرکت بــرای فــروش بــه شـرکتهای دیگـر اسـت. از طـرف دیگـر، هـدف بازاریابـی B2C (تجـارت بـا مصـرف کننـده یـا بازاریابـی مصرفـی) مصـرف کننـده معمولـی اسـت. اگرچـه ایـن دو نـوع بازاریابــی از جهــات بســیاری به هــم شــباهت دارنــد، امــا حداقــل از چهــار جهــت متفــاوت هســتند:

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از سی ار ام است.


1- تصمیــم گیرنــده:


در بازاریابــی B2C هــر یــک از افــراد می توانند یــک مشـتری باشـد و بـرای خـودش تصمیـم بگیـرد؛ امـا در بازاریابـی B2B بایـد سلسـله مراتــب در نظــر گرفتــه شــود. تصمیم گیــری در بازاریابــی B2C می توانـد احساسـی یـا بـر مبنای یک هـوس آنـی باشـد؛ امـا در مـورد B2B تصمیمــات بــر طبــق یــک روال مشــخص و بــا برنامــه ریــزی دقیــق گرفتــه می شــود.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مدیریت ارتباط با مشتری است.


بازاریابی آفلاین و بازاریابی آنلاین

بـا توجـه بـه اسـتفاده از اینترنـت یـا عـدم اسـتفاده از آن، می تـوان بازاریابـی را بـه دو نــوع آنلاین (بــا اســتفاده از اینترنــت) و افلاین (بــدون اســتفاده از اینترنــت) تقسـیم بنـدی کـرد. در اینجـا مـروری خواهیـم داشـت بـر انـواع هـر یـک از ایـن دو مـدل بازاریابـی:

انواع بازاریابی آنلاین

امــروزه رشــد روزافــزون اینترنــت و توســعه بازاریابــی آنلاین بســیاری از روش هــای ســنتی بازاریابــی را منســوخ و روش های حدید را بــه روز کــرده و ارتقــا داده اســت. 9 مــورد زیــر متداول تریــن انــواع بازاریابــی آنلاین هســتند کــه در کســب و کارهای مختلــف می‌توان از آن‌ها اســتفاده و بهــره بــرداری کــرد:

1- بازاریابی محتوایی:

هــر ســال بــازار بازاریابــی محتوایــی نســبت بــه ســال گذشــته داغتــر می شــود کــه البتـه ایـن بی دلیـل نیسـت، مـردم بیشـتر از آنکـه بـه دنبـال آن باشـند کـه چیـزی بـه آن هـا فروخته شود یـا بـا تبلیغـات گاه و بی گاهتـان مزاحـم کارشـان شـوید، تمایـل دارنـد کـه بـه آن هـا کمـک کنیـد و اطلاعات بیشـتر، متناسـب تر و باکیفیت تـری را در اختیارشـان قـرار بدهیـد. هـدف اصلـی بازاریابـی محتوایـی تولیـد محتوایـی اسـت کـه بـه مخاطـب و حـل مشکلات وی کمــک می کنــد. از ایــن طریــق چنــد هــدف مهــم محقــق میشــود؛ به این ترتیــب کــه به تدریــج جامعــه ای از مخاطبــان متناســب بــرای کســب و کار شــکل می گیــرد و اعتبــار کســب و کار بالاتر رفته و در نهایــت مقــدار فــروش آن افزایــش پیــدا می کنــد. «محتــوا» ی بازاریابــی محتوایــی می توانــد هــر چیــزی باشــد؛ از وبلاگ نویســی و انتشـار محتـوای متنـی در وبسـایت گرفتـه تـا ایمیـل، شـبکه های اجتماعـی، ویدئـو، کتاب های الکترونیکــی یــا هــر محتــوای دیجیتــال دیگــری کــه بتــوان از آن بــا اهــداف بازاریابــی اســتفاده کــرد. آیتم هــای چاپــی ماننــد بروشــورها یــا مجلات را نیــز می‌توان بــه عنــوان نــوع ســنتی بازاریابــی محتوایــی قلمــداد کــرد.

2- بازاریابی ایمیلی:

شـاید تصـور می کنیـد کـه ایمیـل منسـوخ شـده و بـه تاریـخ پیوسـته اسـت، امـا آمـار و ارقــام چیــز دیگــری را نشــان می دهــد. در واقــع، آمارهــای مختلــف حاکــی از آن اسـت کـه میـزان بازگشـت سـرمایه، نرخ ROI بازاریابـی ایمیلـی (یـا ایمیـل مارکتینـگ) چیــزی بیــن 3800 تــا 4200 درصــد متغیــر اســت؛ بــه ایــن معنــی کــه در ازای هــر ریالــی کــه هزینــه می کنیــد، 38 تــا 42 ریــال درآمــد خواهیــد داشــت.

3- بازاریابی شبکه های اجتماعی:

انسـان بـه عنـوان یـک موجـود اجتماعـی بـا حضـور در شـبکه های اجتماعـی اینترنتی تلاش می کنــد تــا پاســخگوی نیازهــای اجتماعــی خــود باشــد. بــا بهــره بــرداری از ایـن نیـاز می توانیـد آگاهـی مـردم نسـبت بـه برنـد خـود را تقویـت کنیـد، یــک اجتمــاع فعــال و علاقه مند از مشــتریان بالقــوه و بالفعــل تشــکیل بدهیــد و محتـوا و محصولات خـود را در برابـر افـراد جدیـدی قـرار بدهیـد.

4- تبلیغات آنلاین و کلیکی:

تبلیغــات کلیکــی PPC همــان تبلیغاتــی هســتند کــه در بالای نتایــج جســتجو مشـاهده می کنیـد. مزیـت ایـن نـوع از تبلیغـات و اکثـر تبلیغـات اینترنتـی مشـابه ایــن اســت کــه هدفمنــد هســتند و به علاوه، آمــار دقیقــی از وضعیــت کلیک هــا و کلیــک کننــدگان را در اختیــار تبلیغ کننــده قــرار می دهنــد کــه می توانیــد از آن بــرای پیشـبرد بهتـر اهـداف بازاریابـی خـود کمـک بگیریـد.

5- سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو:

یکـی از مؤثرتریـن روش هـای بازاریابـی و جـذب ترافیک، سـئو SEO یا بهینه سـازی بــرای موتورهــای جســتجو اســت. در طــول فرآینــد بهینــه ســازی، بــا ســازماندهی محتــوا و انجــام ســایر اقدامــات مرتبــط بــا ســئوی کلاه سفید (بــه معنــی اســتفاده از راهکارهــای اســتاندارد و تخطــی نکــردن از اصــول) مخاطــب متناســبی را جــذب می کنیـد کـه بـه موضوعـات وبسـایت شـما و تولیـدات شـرکتتان علاقه مند هستند و در نتیجـه، احتمـال تبدیـل شـدن وی بـه مشـتری بالفعـل بیشـتر اسـت.

6- روابط عمومی:

حتـی در روزگاری کـه کانال هـا و تاکتیک هـای مـدرن و پـر زرق و برقـی در دسـترس کســب و کارها و مــردم قــرار دارد، هنــوز هــم شــکل دادن بــه رابطه هــا بــه ســبک و سـیاق قدیـم بـرای بازاریابـی کارآمـد ضـروری اسـت. از طریـق روابـط عمومـی یـا PR در جهـت مدیریـت رابطه هـا تلاش می کنیـم تـا تصـور مـردم نسـبت بـه برنـد مـا همـواره مثبـت باقـی بمانـد.

7- اینفلوئنسر مارکتینگ

کمــک گرفتــن از افــراد تأثیرگــذار یــا «اینفلوئنســر» در حوزه هــای مختلــف یکــی از روش هـای مؤثـر بـرای بازاریابـی و تبلیغـات اسـت. در روش اینفلوئنسـر مارکتینـگ بـا تکیـه بـر شـهرت یـک شـخص شـناخته شـده و تأثیرگـذاری بر دنبـال کننــدگان وی می توانیــد مــردم را نســبت بــه خریــد محصــول خــود متقاعــد کنیــد.

8-بازاریابی مشارکتی

بازاریابـی مشـارکتی  کـه بـا عناویـن «بازاریابـی پورسـانتی»، «سیســتم همــکاری در فــروش» و «بازاریابــی رابطــه ای» نیــز شــناخته می شــود، بــه زبـان سـاده بـه معنـای کمـک گرفتـن از دیگـران در فـروش و پرداخـت درصـدی از فــروش بــه عنــوان حق الزحمــه یــا پورســانت بــه آن ها اســت.

9- بازاریابی ویروسی

منظــور از بازاریابــی ویروســی، اســتفاده از یــک آیتــم محتوایــی (متــن، تصویــر یــا ویدئـو) تأثیرگـذار در راسـتای اهـداف بازاریابـی اسـت. ایـن محتـوا بایـد بـه قـدری جالـب یـا عجیـب و بـه طـور کلـی تأثیرگـذار باشـد کـه کاربـران اینترنـت نتواننـد در برابـر بـه اشـتراک گذاشـتن آن بـا دیگـران مقاومـت کننـد.

انواع بازاریابی افلاین

امــروزه کمــک گرفتــن از اینترنــت در بازاریابــی نه تنهــا ممکــن و مفیــد اســت، بلکــه اینترنــت چنــان بــا زندگــی مــا درآمیختــه اســت کــه اســتفاده از انــواع بازاریابــی آنلاین بـه یـک ضـرورت تبدیـل شـده اسـت. در عیـن حـال، بسـیاری از روشه هـای افلاین یــا ســنتی هنــوز بــه تاریــخ نپیوســته اند و اســتفاده از آن‌ها خالــی لطــف نخواهــد بــود. در اینجــا بــه چنــد مــورد از رایجتریــن روش هــای بازاریابــی افلاین اشــاره می کنیــم:

تبلیغات رادیویی، تلویزیونی یا تبلیغ در نشریاتبازاریابــی دهــان بــه دهــان: به این ترتیــب کــه یــک مشــتری تجربــه مثبــت خــود را بـه مشـتری دیگـر انتقـال می دهـد، آن شـخص مشـتری شـما می شـود و او هـم تجربـه مثبـت خـود را بـه فـرد دیگـری انتقـال میدهـد و ایـن زنجیـره ادامـه پیـدا می کنــد. لازم بــه ذکــر اســت کــه امــروزه معمولا بیشــتر از اینترنــت و ابزارهــای مرتبــط بــا آن بــرای انتقــال ایــن تجربه هــا اســتفاده می شــود.علائم، تابلوها و تبلیغات محیطیارائه رایگان محصولات یا پاداش های جانبیاسپانسر شدن در رویدادهای بشردوستانه، ورزشی و موارد مشابهتراکت های تبلیغاتیحضور در نمایشگاه های محلی و تجاریبازاریابی درونگرا و بازاریابی برونگرا

انــواع مختلــف بازاریابــی را می‌توان در یکــی از دو گــروه «بازاریابــی درونگــرا» و «بازاریابــی برونگــرا» گنجانــد. بازاریابــی برونگــرا هنگامـی اتفـاق می افتـد کـه بازاریـاب بـه سـراغ مشـتری بالقـوه مـی رود. از جملـه تاکتیک هــای بازاریابــی برونگــرا می‌توان بــه تبلیــغ در موتورهــای جســتجو یــا وبســایت ها، پیام‌های بازرگانــی تلویزیونــی و اســتفاده از بازاریابــی ایمیلــی اشــاره کـرد. از طـرف دیگـر، در بازاریابـی درونگـرا  کـه بـا عناویـن «بازاریابـی ربایشـی» و «بازاریابـی کششـی» نیـز شـناخته می شـود، بـه جـای آنکـه مـا بـه سـراغ مشـتری برویـم بـه او کمـک می کنیـم تـا مـا را پیـدا کنـد. بازاریابـی محتوایــی و ســئو از جملــه مهمتریــن تاکتیک هــای بازاریابــی درونگــرا محســوب می شــوند.

سایر انواع بازاریابی

علاوه بــر انواعــی از بازاریابــی کــه در بالا ذکــر شــد، انــواع و گونه هــای متعــدد ی نیـز وجـود دارنـد کـه  محبوبیـت و کاربـرد آن هـا کمتـر اسـت؛ یـا اینکـه دیگـر دقیقــا و کاملا در یکــی از دســته بندی های بالا نمی گنجنــد. در اینجــا بــه طــور

خلاصه بــه آن‌ها اشــاره می کنیــم:

بازاریابــی ســببی: اســتفاده از انگیزه هــای آرمانــی و نــوع دوسـتانه در راسـتای بازاریابـی؛ بـه عنـوان مثـال، بـا خریـد هـر جفـت کفـش، یـک جفــت کفــش بــه یــک نیازمنــد اهــدا می شــود.بازاریابــی بــرد نزدیــک: اســتفاده از وای فــای یــا بلوتــوث بــرای ارســال پیام‌های تبلیغاتــی بــه گوشــی و تبلــت مشــتریانی کــه در نزدیکــی محــل مـورد نظـر حضـور دارنـد.بازاریابــی رابطــه ای: تلاش در جهــت ایجــاد رابطــه نزدیــک و صادقانــه و ایجــاد علاقه مشــتری نســبت بــه برنــد.بازاریابـی تراکنشـی: بازاریابـی بـا هـدف فـروش بیشـتر بـدون توجـه زیـاد بـه مشـتری و ارزش او.بازاریابـی کمیابـی: ایجـاد انگیـزه در مخاطـب بـا تأکیـد بـر محدودیـت موجـودی و زمـان.بازاریابــی تنــوع گــرا: تدویــن اســتراتژی بازاریابــی بــا دســته بنــدی مشــتریان بــا توجــه بــه سابقه، نیازهــا، جهــان بینــی و ویژگی هایشــان.بازاریابــی پنهانــی: معرفــی محصــول بــه نحــوی کــه ماننـد تبلیـغ بـه نظـر نرسـد.بازاریابــی انبــوه: بازاریابــی عمومــی بــرای کل مشــتریان بالقــوه.بازاریابــی فصلــی: بازاریابــی بــرای فرصت هایــی ماننــد تغییــرات آب و هوایــی و تعطیلات.بازاریابـی بشـارتی: نـوع پیشـرفته تر بازاریابـی دهـان بــه دهــان کــه طــی آن، مشــتریان بســیار علاقه مندی را ایجــاد می کنیــد، عاشــقان برنـد کـه بـه سـفیران برنـد شـما تبدیـل می شـوند.بازاریابی رویدادی: بازاریابی در گردهمایی ها و رویدادهای مختلف.بازاریابــی مســتقیم: بازاریابــی از طریــق ارتبــاط مســتقیم بــا مشــتریان بالقــوه از طریـق پسـت، ایمیـل و مـوارد مشـابه. بازاریابـی مسـتقیم یـک مفهـوم نسـبتا گســترده اســت کــه انــواع مختلفــی از بازاریابــی را در بــر می گیــرد.بازاریابـی اشـانتیون: ارائـه محصـول بـا قیمـت کمتـر یـا رایـگان بـا هـدف فـروش بیشـتر سـایر محصولات مرتبـط.بازاریابـی جاویـژه: انتخـاب یـک بـازار کوچـک و تخصصی تـر بـه عنـوان بـازار هدف.بازاریابــی قطــره ای: ارســال خــودکار و تدریجــی پیام‌های بازاریابــی در موقعیت هــا و زمان هــای مختلــف.بازاریابـی چندرسـانه ای: ارائـه اطلاعات مشـتری از طریـق کانل های مختلـف بازاریابـی بـرای ترویـج گسـترده محصـول.بازاریابـی ترویجـی: اسـتفاده از هـر نـوع پیشـنهاد خـاص بـرای تقویـت علاقه مشـتری و ترغیـب بـه خریـد.بازاریابــی کمینــی یــا غافلگیرانــه: هجمــه و حمله بــه کمپیــن بازاریابــی یــک شــرکت دیگــر بــرای یــک رویــداد، بــدون اسپانســر شــدن بــرای آن.بازاریابــی موبایلــی: بازاریابــی بــا تکیــه بــر دســتگاه های همــراه ماننــد تبلــت و گوشــی های هوشــمند.بازاریابــی مشــارکتی: همــکاری کســب و کارهای مکمــل در بازاریابـی.بازاریابــی اتحادی:  اتحــاد بیــن دو یــا چنــد کســب و کار بــرای اســتفاده از منابــع بازاریابــی.بازاریابــی معکــوس: انواعــی از بازاریابــی کــه از طریــق آن‌ها بــه جــای تلاش در جهــت فــروش محصــول، مشــتری ترغیــب می شــود تــا بـه سـراغ شـرکت یـا محصـول مـورد نظـر بـرود.بازاریابی تلفنی (تلمارکتینگ): استفاده از تلفن برای بازاریابی.بازاریابـی بـا نمونـه رایـگان: ارائـه نمونـه رایگانـی از محصـول بـرای ترغیـب مشـتری بـه خریـد.بازاریابـی پایـگاه داده: یکـی از انـواع بازاریابـی مسـتقیم کــه از اطاعــات مشــتریان به‌منظور تولیــد و ارائــه پیام‌های شخصی‌سازی‌شده بـرای بازاریابـی محصـول اسـتفاده می‌کند.بازاریابــی شخصی‌سازی‌شده: یــا یک‌ به‌ یک  یـا فـردی اسـتفاده از اطلاعات تحلیلـی و فناوری‌های دیجیتـال بـرای ارائـه پیشنهاد‌ها و پیام‌های متناسـب بـه مخاطـب.بازاریابــی فرقه ای: توجــه بــه دنباله‌ روی‌های فرقـ ـهای و فرهنگــی کــه بــا توجــه بــه مؤلفه‌ های روانشناســی و رفتــاری پشــتوانه آن‌ها می‌توان بــرای اهــداف بازاریابــی از آن‌ها اســتفاده کــرد.بازاریابـی بـر اسـاس نیـاز انسـانی: بازاریابـی بـا توجه بـه نیازهـای اجتماعـی، فـردی، جسـمانی و موارد مشـابه.بازاریابـی چریکـی یـا پارتیزانـی: استراتژی‌های تبلیغاتـی «نامتعـارف» بـرای دریافـت بیشـترین بـازده در قبـال کمتریـن هزینه.
دسته : ,
برچست ها :

6 قدم برای استفاده بهتر از سیستم CRM


تاریخ انتشار پست : 1401/3/24 بازدید : 0

وقتی صحبت از ذخیره داده‌های مشتری برای بازاریابی شخصی می‌شود، مشاغل به یک سیستم جامع مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) نیاز دارند. یک سیستم CRM خوب که وظیفه پیگیری شماره تلفن، آدرس ایمیل، خریدهای قبلی و سایر اطلاعات حیاتی را بر عهده دارد، بسیاری از کارهای وقت‌گیر را حذف می‌کند. علاوه بر این، به شما امکان می‌دهد تمام داده‌های مشتری خود را منظم نگه‌دارید.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مدیریت ارتباط با مشتری است.

اگر از قبل با این نوع نرم‌افزار آشنا هستید، این مقاله به شما کمک می‌کند تا نحوه استفاده بهتر از CRM خود را برای مشاغل بیاموزید.

1 – دسترسی اعضای تیم را مشخص کنید

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از داینامیک 365 است.

اگر می‌خواهید در استفاده از سیستم CRM خود بهتر عمل کنید، باید ابتدا مجوزهای خاصی را به کارکنان خارج از تیم بازاریابی خود بدهید. به‌عنوان‌مثال، همکاران فروش شما نیاز به دسترسی به اطلاعات دارند زیرا می‌تواند به آن‌ها در تاکتیک‌های فروش کمک کند تا شانس خود را برای فروش افزایش دهند. آن‌ها می‌توانند اقلام خاصی را بر اساس خرید قبلی مشتری به مشتریان عرضه کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند معاملات و تبلیغاتی را در مورد محصولاتی که ممکن است مشتری به آن‌ها علاقه داشته باشد، نشان دهند.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از نرم افزار سی ار ام است.

2 – تنظیمات CRM خود را سفارشی کنید

برنامه‌های CRM معمولاً فیلدهایی برای پر کردن نام مشتری، آدرس ایمیل، شماره تلفن، مکان، تاریخ ورود آن‌ها به سیستم CRM و موارد دیگر دارد. این فیلدها همچنین می‌توانند سفارشی شوند تا معیارهای مهم دیگری را برای جمع‌آوری داده‌های مشتری شما در بربگیرند.

برای سفارشی‌سازی تنظیمات CRM برای افزایش کارایی برنامه، باید چرخه فروش شرکت خود را رعایت کنید. هنگامی‌که شروع به مشاهده الگوها می‌کنید، می‌توانید مراحل را در داخل قیف فروش ایجاد کنید. با سه مرحله اساسی که به‌عنوان سرب، فرصت و مشتری شناخته می‌شوند، کوچک شروع کنید. هر مرحله نشان‌دهنده نقطه خاصی در قیف فروش است که شمارا از ابتدا تا انتها راهنمایی می‌کند.

با رعایت چرخه متوسط ​​فروش از مشتری به مشتری، متوجه الگوهایی خواهید شد. همه‌کسانی که از فروشگاه آنلاین شما دیدن می‌کنند به مشتری پرداخت‌کننده تبدیل نمی‌شوند. برخی از افراد در مرحله اولیه سرب گیر می‌افتند، درحالی‌که برخی دیگر ممکن است از وسط یا حتی در انتهای قیف فروش خارج شوند. برای اینکه مشتریان خود را در مسیر فروش حرکت دهید، با استفاده از اطلاعاتی که از CRM خود جمع‌آوری کرده‌اید، یک استراتژی بازاریابی ایجاد کنید.

هنگامی‌که سرنخ جدیدی وارد مرحله اول قیف فروش شد، باید فوراً با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. ساده‌ترین راه برای این کار ارسال یک ایمیل خوش‌آمد گویی است. این پیام‌ها معمولاً هنگامی ایجاد می‌شوند که یک بازدیدکننده جدید برای دریافت اعلانات از شرکت شما ثبت‌نام می‌کند. ایمیل خوش‌آمد گویی باید مجموعه‌ای از پیام‌های بازاریابی ایمیلی را راه‌اندازی کند که به‌منظور هدایت پیشتاز در قیف فروش تا رسیدن به پایان کار است.

3 – داده‌های موجود را به سیستم CRM خود وارد کنید

اکنون‌که اعضای تیم خود را درگیر کرده‌اید و تنظیمات CRM شما سفارشی‌شده است، واردکردن داده‌های موجود خود به سیستم را شروع کنید. داده‌های موجود می‌تواند شامل مخاطبین، تبلیغات و حتی مشاغل دیگر در شبکه شما باشد.

اگر در حال حاضر از صفحات گسترده برای پیگیری سرنخ‌ها و فرصت‌های خود استفاده می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را به‌راحتی با استفاده از قالب فایل مقادیر جداشده با کاما (CVS) به سیستم CRM وارد کنید. برای اطمینان از یک انتقال بدون درز، به یاد داشته باشید که هر ستون در صفحات گسترده شما باید با فیلدهای خالی در سیستم CRM مطابقت داشته باشد.

4 – ابزارها و برنامه‌های شخص ثالث را اضافه کنید

نکته هیجان‌انگیز در مورد برنامه‌های CRM این است که اکثر آن‌ها با سایر ابزارها و برنامه‌های شخص ثالث سازگار هستند. به‌راحتی عملکردهایی مانند فرم دهنده وب را در سیستم CRM خود ادغام کنید تا به سازمان‌دهی همه داده‌های مشتری کمک کنید. یکی دیگر از اهداف اصلی نرم‌افزار CRM حذف هرچه بیشتر کارهای تکراری و زمان‌بر است.

به‌عنوان‌مثال، وقتی یک بازدیدکننده جدید وب‌سایت شمارا پیدا می‌کند و فرم وب را پر می‌کند، می‌خواهید این داده‌ها به‌طور خودکار در سیستم CRM شما وارد شوند. نیازی به واگذاری این شغل به یکی از اعضای تیم بازاریابی شما نیست، درصورتی‌که توسط CRM شما در عرض چند ثانیه انجام شود.

5 – داشبورد را سفارشی کنید

کنترل پنل یک سیستم CRM به داشبورد معروف است. به‌عنوان صفحه‌نمایشی که چشم‌اندازی از اطلاعات مشتریان و عملکرد کارکنان را برای مشاغل فراهم می‌کند، می‌توانید به‌راحتی جریان همه‌چیز را پیگیری کنید.

برای استفاده بهتر از سیستم CRM، ظاهر داشبورد خود را سفارشی کنید. می‌توانید آماری را که می‌خواهید روی آن تمرکز کنید انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید کل فروش یک محصول خاص را مشاهده کنید یا حتی ببینید چند کار روزانه کارکنان شما انجام داده‌اند.

6 – تجزیه‌وتحلیل و گزارش دهی را فعال کنید

هدف یک برنامه CRM ساده‌سازی نحوه جمع‌آوری و سازمان‌دهی داده‌های مشتری است. برای استفاده بهتر از سیستم، تجزیه‌وتحلیل و گزارش دهی را فعال کنید. گزارش‌ها روزانه، هفتگی، ماهانه، سه‌ماهه یا سالانه را انتخاب کنید که خلاصه‌ای از معیارهای CRM شما و تیم شمارا ارائه می‌دهد. تجزیه‌وتحلیل این معیارها مناطقی را نشان می‌دهد که کسب‌وکار شما در آن پیشرفت کرده و هنوز نیاز به تعدیل دارد.

جمع‌بندی با استفاده از سیستم CRM

هیچ‌وقت برای واردکردن یک برنامه CRM در تجارت خود زود نیست. اگر می‌خواهید درباره نحوه اتوماسیون بازاریابی به استفاده بهتر از CRM خود بیاموزید، امروز از نسخه دمو را از نورون سی ار ام درخواست کنید درخواست کنید.

دسته : ,
برچست ها :

تدوین استراتژی بازاریابی


تاریخ انتشار پست : 1401/3/23 بازدید : 0

بازاریابی را می توان در قالب پرسشهای زیر حاصل کرد:

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از مایکروسافت سی ار ام است.

به دنبال دسترسی به چه افرادی هستید؟آن افراد باید چه کاری را انجام بدهند؟چگونه آنها را برای انجام آن عمل ترغیب میکنید؟چگونه میزان کارآمدی بازاریابی در تأثیرگذاری بر انجام آن عمل را می سنجید؟توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده ا زمدیریت ارتباط با مشتری است.

پاســخ بــه ایــن سوالات بــه تنظیــم یــک اســتراتژی بازاریابــی منجــر می شــود. البتــه درک ایــن چارچــوب ســاده اســت، امــا اجــرای عملــی آن بــه همیــن انــدازه آسـان نیسـت. درهرصـورت، موفقیـت فقـط بـا داشـتن یـک اسـتراتژی منطقـی و حسـاب شـده قابـل حصـول اسـت و بـدون تنظیـم یـک اسـتراتژی بازاریابـی کارآمـد نمی توانیــد ره بــه جایــی ببریــد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده ازداینامیک 365 است.

اما استراتژی بازاریابی چه اهمیتی دارد؟

بازاریابـی را بـه عنـوان یـک سـفر در نظـر بگیریـد. البتـه کـه می توانیـد سـوار ماشـین شـوید و بـدون هیـچ برنامـهای عـازم سـفر شـوید، امـا بـه احتمـال قریـب بـه یقیـن، فقــط وقــت و بنزینتــان هــدر خواهــد رفــت و هرگــز بــه جایــی کــه ارزش ایـن سـفر را داشـته باشـد نمی رسـید. از طـرف دیگـر، اگـر نقشـه و برنامـه داشــته باشــید، می توانیــد از وقتتــان بیشــتر اســتفاده کنیــد و مــزد زحماتتــان را بگیریـد. اسـتراتژی چیـزی مشـابه بـا نقشـه و برنامـه ریـزی در مثـال بالا است کـه بـه فعالیت هـای شـما جهـت می دهـد تـا بتوانیـد از وقـت خـود بهتـر اسـتفاده کنیـد؛ دلیــل و هــدف هــر اقــدام را مشــخص و درک کنیــد و شــانس تحقــق اهدافتــان را افزایـش بدهیـد.

برای تنظیم و اجرای یک استراتژی بازاریابی مؤثر، روند زیر را دنبال کنید:

1- مخاطب خود را بشناسید طبیعتـا هـر شـرکتی بـرای خدمـت بـه مشـتریان خـود راه انـدازی می شـود؛ بـا ایـن وجـود، بسـیاری از شـرکت ها بـرای درک اینکـه آن مشـتریان چـه کسـانی هسـتند و بـا چـه مشـکاتی دسـت و پنجـه نـرم می کننـد کـه شـرکت بایـد بـه دنبـال پیـدا کــردن راه حــل بــرای آن‌ها باشــد بــه انــدازه کافــی وقــت صــرف نمی کننــد. لــذا بــرای موفقیــت اســتراتژی بازاریابــی خــود در ابتــدا بایــد بــا مخاطــب یــا مشــتری هـدف و نیازهـا، خواسـته ها و مشکلات او تـا جایـی کـه می توانیـد آشـنایی پیـدا کنیـد.

2- عمل مطلوبی که مشتری باید انجام بدهد را مشخص کنید مرحلــه بعــد از تعییــن افــرادی کــه بایــد بــه آن‌ها دسترســی پیــدا کنیــد، تعییــن عمــل یــا اعمالــی اســت کــه آن‌ها را بــه ســمت خریــد هدایــت می کنــد. طبیعتــا عمـل نهایـی مطلـوب، انتخـاب کالا و خریـداری حضـوری یـا غیرحضـوری اسـت؛ امـا معمولاً قبـل از رسـیدن بـه ایـن مرحلـه، انجـام برخـی اقدامـات دیگـر ماننـد عضویـت در فهرسـت ایمیـل مارکتینـگ، دنبـال کـردن شـما در شـبکه های اجتماعـی، تمـاس بـا کارشناسـان شـرکت بـرای مشـاوره یـا دریافـت نمونـه محصـول ضـروری اسـت.

3- مفهوم قیف بازاریابی را درک کنید. درک عملکـرد چیـزی موسـوم بـه قیـف بازاریابـی در هنـگام تعییـن اعمـال مطلوبی کـه بـه دنبـال انجـام آن‌ها از سـوی مخاطـب هسـتید قطعـا بـه نفـع شـما خواهـد بـود. قیـف بازاریابـی یـک قیـف شـماتیک اسـت کـه موقعیـت مشـتری در فرآینـد خریـد از بازاریابی محصـول تـا شـروع تحقیـق دربـاره گزینه هــای مختلــف و در نهایــت، خریــد را بــه تصویــر می کشــد. قیـف بازاریابـی توسـط کارشناسـان مختلـف بـه مراحـل مختلـف و متنوعـی تقسـیم شـده، امـا بـه طـور کلـی مراحـل زیـر را در بـر میگیـرد:

بالای قیف: مشتری به محصول یا شرکت هیچ توجهی ندارد.وسـط قیـف: مشـتری در حـال تحقیـق بـرای پیـدا کـردن محصـول مناسـب بـرای حـل مشـکل یـا رفـع نیـاز خـود اسـت.انتهای قیف: مشتری آماده خرید است.

4- تاکتیک های خود را مشخص، شناسـایی و انتخـاب کنید، تاکتیک هایـی کـه بـه کمـک آن‌ها می توانیـد بهتـر و سـریعتر بـه هـدف خـود دسـت پیـدا کنیـد بخشـی از همـه اسـتراتژی های مؤثـر بازاریابـی اســت. البتــه از آنجایــی کــه به خصــوص در بازاریابــی آنلاین میــزان تنــوع و تعــدد گزینه هــای موجــود بســیار زیــاد اســت، احســاس گیجــی و ســردرگمی دور از انتظـار نخواهـد بـود. در عیـن حـال، بـا توجـه بـه مخاطبـان خـود کـه در مرحلـه اول بــا آن‌ها آشــنایی پیــدا کرده ایــد و تاکتیک هــا و کانال هایــی کــه بــرای آن‌ها محبوبیـت بیشـتری دارنـد می توانیـد شـروع خوبـی داشـته باشـید. بـرای انتخـاب بهتریـن روش هـا و کانال هـا ابتـدا بررسـی کنیـد کـه مخاطبـان هـدف شـما بیشـتر وقـت خـود را در کجـا می گذراننـد و سـپس بـرای انتخـاب تاکتیک هـا و روش هـای مختلـف بازاریابـی بـرای ارتبـاط مؤثـر بـا آن‌ها در زمـان مناسـب در آن موقعیت هـا برنامـه ریـزی کنیـد.

5- استراتژی بازاریابی خود را اجرا کنید

پـس از تعییـن و تنظیـم اسـتراتژی بازاریابـی، نوبـت بـه اجـرای آن می رسـد. بـرای اجـرای صحیـح و دقیـق اسـتراتژی بازاریابـی بایـد مهارت هـا، پرسـنل و ابـزار مناســبی را در اختیــار داشــته باشــید. در ادامــه بــه شــرح ایــن ســه مهــم خواهیــم پرداخـت:

مهارت های لازم برای بازاریابی مهارتــ هایی کــه هــر بازاریــاب بــرای موفقیــت در بازاریابــی بــه آن نیــاز دارد بــه نــوع اقداماتـی وابسـته اسـت کـه بایـد انجـام بدهـد؛ امـا بـه طـور کلـی از جملـه مهمترین مهارت هــای لازم کــه در بســیاری از روشهــای بازاریابــی بــه کار می آینــد می تــوان

بـه مـوارد زیـر اشـاره کـرد:

مهــارت ارتبــاط کلامی: توانایــی برقــراری ارتبــاط مؤثــر در بازاریابــی اهمیــت بــه ســزایی دارد و وضــوح و تاثیرگــذاری کلمه در موفقیت آمیــز بــودن بازاریابــی حــرف اول را می زنــد.مهـارت نویسـندگی: شـما بـه عنـوان کسـی کـه بازاریابـی می کنـد زیـاد بایـد دسـت بـه قلـم شـوید؛ چـه بـرای تولیـد محتـوا، یـا نوشـتن ایمیل بـرای مشـترکان فهرسـت ایمیــل مارکتینــگ خود.مهـارت تحقیـق: تحقیـق بیشـتر بـه معنـای کسـب اطاعـات بیشـتر اسـت و هرچـه اطاعـات بیشـتری داشـته باشـید، بهتـر می توانیـد برنامـه ریـزی کنیـد.مهـارت تجزیـه و تحلیـل: توانایـی تحلیـل اطاعات خام جمع آوری شـده و شناسـایی روندهـای صعـودی و نزولـی و علـت آن‌ها بـرای جـرح و تعدیـل و بهبـود اقدامـات مرتبـط بـا بازاریابـی ضـروری اسـت.
دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد