تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
خرید بک لینک قوی
بک لینک ارزان
کوچینگ
نرم افزار حسابداری
بلیط ارمنستان
تراورتن
تور مالزی
آموزش ارز دیجیتال
نالین
بهترین قالب شرکتی
ایده کسب و کار اینترنتی
بهترین قالب شخصی
ساخت ایمیل سازمانی


neuroncrm - 5 نوع داده در CRM (و نحوه ایجاد آن) s

neuroncrm - 5 نوع داده در CRM (و نحوه ایجاد آن)

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 41
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 40
» بازديد سال : 40
» بازديد کل : 40
» اعضا : 0
» مطالب : 48

5 نوع داده در CRM (و نحوه ایجاد آن)


تاریخ انتشار پست : 1401/3/29 بازدید : 0

داده‌ها یکی از محرک‌های اصلی بازرگانی و طراحی کسب‌ و کار هستند، با این‌ حال، بسیاری از تنظیم گیرندگان به‌طور کامل نمی‌دانند که چگونه جمع‌ آوری نادرست داده‌ها و آنالیز ضعیف داده‌ها می‌توانم در بازاریابی، فروش و نتیجه نهایی آن‌ها تأثیر منفی دارد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از سی ار ام فارسی است.

بر اساس تحقیقات IBM، داده‌های ضعیف و نادرست سالانه 3 میلیارد تومان  برای مشاغل ضرر ایجاد کرده و  متأسفانه استراتژی ها و برنامه ها با این داده های بد پیش رفته و حتی نرم افزار های فروش و بازاریابی هم با استفاده از این داده، به درستی کار نمی کنند.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از نرم افزار سی ار ام است.

با توجه به اهمیت داده و استفاده از داده های با کیفیت، هزینه ی سنگین ناشی از داده های ضعیف، گذشت زمان است که دیگر بر نمی گردد، در کنار گذر زمان برای جبران مشکلات به وجود آمده باید هزینه زیادی را هم متحمل شد.

توجه بفرمایید که بهترین راه برای بهینه سازی فرآیند های کسب و کار استفاده از داینامیک 365 است.

به‌طور متوسط ​​، لیست‌ داده ها سالانه بین 22 تا 30 درصد دارای خطا و اشتباه هستند.

مطابق گزارش های داخلی و خبرگذاری های معتبر مثل ایسنا، هر 30 دقیقه یک‌بار، 120 آدرس ارتباطی و 75 شماره تلفن تغییر می‌کند، 20 مدیرعامل شغل خود را ترک می‌کنند و 30 کسب‌وکار جدید ایجاد می‌شود!

داده های بد وارد سیستم سی ار ام می شوند و، این داده ها ممکن است بر اساس داده های تغییر کرده، قدیمی و مفقود شده، وارد شده در فیلد اشتباه، تکراری و . . .  به وجود بیاید، مایکروسافت سی ار ام دارای خیلی از ماژول ها، سیستم های امنیتی و روش هایی است که تا حد زیادی از ورود یا استفاده از داده های نادرست و ضعیف جلوگریری می کند، در صورتی که بسیاری از نرم افزار های سی ار ام ایرانی و حتی غیر ایرانی قابلیت های کمتری برای بررسی داده ها دارند.

به‌عنوان مثال، کیفیت پایین داده‌ها به‌طور چشمگیری تلاش‌های بازاریابی را کند و حتی بدون نتیجه می کند، با استفاده از فهرست‌های داده ای قدیمی که میزان رسیدن به یک سرنخ یا ارتباط با مشتری و همچنین برچسب‌ گذاری و اطلاعات اضافی را افزایش می‌دهند.

این اشتباهات ساده می‌تواند به معنای تفاوت بین یک کمپین موفق با صدها هزار تومان پول درآمد و آن چیزی باشد که به‌سختی به مخاطبان موردنظر شما می‌رسد و در آن ها مشارکت ایجاد می‌کند. داشتن داده‌های باکیفیت بالا در CRM شما کلید ارائه تجربیات مثبت، ارتباط سریع  بهتری با مشتری و افزایش درآمد است.

با داشتن اطلاعات تماس دقیق، مانند آدرس‌های ایمیل معتبر و داده‌هایی که مرتباً پاک‌سازی و استاندارد می‌شوند، شانس بیشتری برای دستیابی به‌موقع به مشتریان خود با اطلاعات کامل، تبلیغات محصول و افزایش فرصت‌ها دارید.

داده‌های بد می‌تواند بر پذیرش کاربر در روش‌های پرهزینه زیر تأثیر بگذارد:

تأثیر داده‌های ضعیف در CRM

1- ROI را محدود می‌کند

بررسی ساده CRM تعیین می‌کند که برای 50 کاربر در یک دوره سه‌ساله و در نظر گرفتن مدیران و ماژول ها، هزینه یک شرکت برای CRM نزدیک به 40 تا 60 میلیون تومان در حالت پایه است و اگر کسی به خروجی این نرم افزار اعتماد نکند، کار کردن و هزینه برای استفاده از این سیستم در کسب و کار خودش بسیار سخت خواهد شد.

2- می‌تواند نوسان زیادی داشته باشد

نکته اصلی این است که به دنبال ثبات باشید. اگر همیشه از داده های درست و با کیفیت استفاده کنید، به سیستم اعتماد ایجاد می‌کند و تیم‌هایی که باید از این داده‌ها استفاده کنند، آن را قابل‌اعتماد می‌دانند. به‌ نو به خود، آن‌ها تمایل بیشتری به استفاده از داده‌ها برای تصمیم‌گیری‌ها و پیش‌بینی‌های تجاری دارند که کار آن‌ها را آسان‌تر و فعالیت های تیم‌های آن‌ها را مؤثرتر می‌کند.

یک نماینده بازاریابی که به دلیل گم‌شدن یا نادرست بودن داده‌ها یا آدرس‌های ایمیل، تقسیم‌بندی نادرست را تجربه می‌کند، نرخ پرش گسترده‌ای را تجربه می‌کند و اعتماد محدودی به سیستم دارد، نرخ پرش یعنی مشتری یا مخاطب از دست برود، تا مراحلی به شما و کسب و کار شما جذب شود اما ادامه ندهد و بالارفتن این آمار اصلا برای تجارت خوب نیست.

3- عادات فکری نادرستی را ایجاد می کند!

این مورد در همه نقش‌ها وجود دارد. هنگامی‌که یک کاربر بر اساس تجربه به داده‌ها اعتماد نمی‌کند، تلاش چندانی نخواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که داده‌های واردشده در سیستم سی ار ام به‌عنوان “خوب” شناخته شوند. اما وقتی داده‌ها صحیح و قابل‌اعتماد باشند، احتمال انتقال و ارتباط ضعیف و بد با کاربران زیاد نخواهد بود.

مدیری که برای پیش‌بینی دقیق بازار و فرآیند ها و همچنین مدیریت کسب وکار و کارمندان خود به داده‌های CRM وابسته است، به دلیل تکراری، مفقود شدن و داده‌های نادرست، گزارش‌های نادرستی دریافت می‌کند.

خوشبختانه راه‌هایی برای به حداقل رساندن داده‌های بد با ایجاد یک فرایند روشن برای دستیابی و حفظ داده‌های باکیفیت وجود دارد. درنتیجه یک پلتفرم CRM با پیکربندی خوب، مملو از داده‌های قابل‌اعتماد است که احترام به سیستم و فرایندهای کیفیت داده‌های مدیریت‌شده توسط دولت را افزایش می‌دهد و استقبال زیاد کاربران در فروش، بازاریابی و سایر واحدهای تجاری ایجاد می کند.

تیم نورون سی ار ام می تواند به شما علاوه بر پیکربندی سیستم مایکروسافت سی ار ام، این خدمت را ارائه دهد که با انجام جلسات و مشاوره ها، زیر و بم کسب و کار شما را بشناسد و برنامه ریزی های بازاریابی و فروش را برای کسب و کار شما انجام دهد.

بیایید بحث کنیم که چه نوع داده‌هایی باید تیم شما در CRM شما ذخیره کند تا ارتباطات و فرآیندهای تجاری بهبود یابد.

داده‌های CRM شامل چه مواردی است؟

 • داده های هویتی
 • داده های توصیفی
 • داده های کمی
 • داده های کیفی
 • داده های خام

1- داده‌های هویتی

داده‌های هویتی شامل جزئیاتی است که می‌تواند برای شناسایی مشتریان، مخاطبین و همکاران شما استفاده شود. در حالت ایده آل، این داده‌ها باید از تلاش‌های تبلیغاتی هدفمند شما پشتیبانی کنند. داده‌های هویتی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نام: معمولاً شامل نام و نام خانوادگی مخاطب است.
 • اطلاعات پست: آدرس فیزیکی که مخاطب می‌تواند نامه یا محصول را دریافت کند.
 • آدرس ایمیل و شماره تلفن: علاوه بر این، شایان‌ذکر است که مخاطب چه  روش ارتباطی را  ترجیح می دهد.
 • رسانه‌های اجتماعی: پیوند به‌حساب های رسانه‌های اجتماعی و دسته‌های رسانه‌های اجتماعی انتخابی مشتری.
 • اطلاعات شخصی: تاریخ تولد، اطلاعات حساب مربوط به محصول یا خدمات شما.

2- داده‌های توصیفی

داده‌های توصیفی شامل جزئیات شیوه زندگی مربوط به مخاطبین شما است. این داده‌ها تصویری جامع از افرادی که سرنخ‌ها و مخاطبین شما در سطح شخصی‌تری هستند به شما ارائه می‌دهد و بینش کلی در مورد انتخاب‌های کلی آن‌ها را ارائه می‌دهد. در CRM شما، داده‌های توصیفی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • جزئیات شغلی و تحصیلی: نام شرکت، حرفه و سطح تحصیلات.
 • جزئیات خانواده: وضعیت زناشویی و والدین، ​​تعداد فرزندان آن‌ها.
 • اطلاعات شیوه زندگی: وضعیت مالکیت خانه، وضعیت مالکیت خودرو، علایق عمومی.

3- داده‌های کمی

داده‌های کمی شامل نقاط داده قابل‌ اندازه‌ گیری است که می‌تواند به شما در تفسیر نحوه ارتباط مخاطبین با شرکت شما کمک کند. در اینجا چند نمونه از داده‌های کمی برای CRM شما آورده شده است:

 • تعداد خریدهای مخاطب از شما و میانگین ارزش سفارش.
 • آمار اینکه هرچند وقت یک‌بار از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند و چه منابعی آن‌ها را به وب‌سایت شما آورده است.
 • فاکتوره ها و پیش فاکتورهای خدماتی ثبت‌شده.
 • هرچند وقت یک‌بار آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی با شرکت شما در ارتباط هستند.

4- داده‌های کیفی

داده‌های کیفی را می‌توان در CRM شما ذخیره کرد تا شما را در مورد نگرش‌ها، انگیزه‌ها و رفتارهای مخاطب شما مرتبط با تصمیمات خرید آن‌ها مطلع کند. این اطلاعات معمولاً از بازخورد مستقیم و نظرسنجی‌های انجام‌شده توسط شرکت شما جمع‌آوری می‌شود. سؤالاتی که می‌تواند از شرکت شما در جمع‌آوری داده‌های کیفی پشتیبانی کند، عبارت‌اند از:

 • چگونه به خدمات شرکت ما امتیاز می‌دهید؟
 • چقدر از خرید خود راضی هستید؟
 • چرا این خرید را انجام دادید (برای خودتان، هدیه و غیره)؟
 • چه چیزی باعث شد این محصول را انتخاب کنید؟

5- داده های خام

در واقع یکی از تعاریف داده، اطلاعات خام است، داده ها خود خام هستند ولی در اینجا منظور از داده خام این است که داده مشخص نیست که از کجا آمده و دسته بندی آن بسیار دشوار است.

نتیجه

سخن آخر، این مقاله اولاً اهمیت داده ها را مشخص می کند، و در مرحله بعدی  نوع داده های مختلف ورودی در سیستم های سی ار ام را آشکار می کند.

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد